19. listopadu 2019
 Reklama

  
 Microsoft MVP summit den 2

Petr Buchmaier 14.3.2007 20:30

Tento den začíná opravdový program s přednáškami. Na programu je snídaně, kde se poprve setkávám s SBS gangem. Mají nová SBS trička a na stole sedí klokan v tričku a s akreditací. Při snídani se seznamuji s ostatnímy a bavíme se o zkušenostech s SBS.

P1000988-sbs-gang.jpg

 Po snídani následuje keynote, kde vystupuje Bill Gates. SBS gang má sílu a obsazujeme místo v levé části sálu. Poměrně viditelná na celém summitu je kanadská sekce, která má na sobě národní dresy a skanduje. SBS gang ji odpovídá, asijská skupina si nacvičuje mexickou vlnu, kterou nakonec nepoužijí. Pro některé jazyky jsou k dispozici překladatelé. A konečně to začíná. Po krátkém úvodu přichází Bill Gates. Zahájí konferenci projevem o představách i historii. Po jeho skončení přichází čas na dotazy.

P1010065-small-bill.jpg

Dotazy jsou různého druhu, při některých se dobře pobavíme, některé jsou spíše zklamáním a podobně je to i s odpovědmi. Panuje příjemná a přátelská atmosféra a myslím že jsou všichni potěšeni že nám nejbohatší muž světa věnoval skoro dvě hodiny svého času.

Podobná atmosféra panuje na všech dalších setkáních i mezi přednášejícími. Jsou zde pouze lidé, kteří vědí o co jde a není problém se začít bavit s kýmkoliv. Vysoká technická úroveň je velmi příjemná, přednášky neřeší marketingové hlouposti, naopak se věnují ukázkám a slide jsou zde pouze pro naplnění obsahu a jako záchytné body. Přednášející jsou velmi srdeční a odpovídají i na záludné dotazy po pravdě a s vtipem. Je zde vidět že mnozí zde tazatele znají a společně se této oblasti věnují aby se posouvala dopředu. Jsou zde ukázány směry, kterým se mají systémy ubírat do budoucna. Během tohoto roku všechny čeká pořádný kus práce, Microsoft si to nejspíš uvědomuje a ví že bude MVP komunitu potřebovat pro podporu těchto nových systémů.

K dispozici je připojení k internetu, které ve všech prostorách centra funguje skvěle. Kromě občerstvení jsou zde stolky pro diskuzi a zvláštní místnost pro porady. K dispozici je i MVP voda.

P1010108-small-voda.jpg

Po skončení odpoledního bloku následuje přestávka a večer je uvítací večeře v muzeu letectví, kam jezdí autobusy. Je to muzeum u továrny firmy Boeing, většina exponátů proto pochází od této firmy.

P1010178-small-flight.jpg

Je to zážitek pro každého fandu letectví, jsou zde nejrůznější typy letadel, ale i historie výroby, ukázka funkce navigace a systému řízení leteckého provozu. K občerstvení je spousta lahůdek neznámého typu. Opět potkávám další SBS MVP a s každým se chvíli bavíme. Je zde hudební sál pro hudebně nadané MVP, kteří dělají improvizovaný koncert i karaoke pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet svoje pěvecké schopnosti. To nejdůležitejší nás ale čeká další den. Odborně zaměřené skupiny přímo v Microsoft Campusu.


 Tisknout   
Copyright 2005-2013 by PetrB