21. listopadu 2019
Reklama
 
     
SBS Blog
 
     
 Blog
Author: Petr Buchmaier Created: 3.12.2006 12:12
Windowsportál.cz - Server pro správce Windows a virtualizaci - Blog

V TechNet magazinu vyšel přehledný poster týkající se AD a komponet. Určitě je zajimavé si jej vytisknout a používat jako rychlou referenci.

TechNet Magazine Active Directory Component Jigsaw Poster (8,8MB)

Náhled obsahu posteru je v obrázku.

poster.png

Na stránkách firmy Microsoft je k dispozici dokument popisujicí instalaci CRM 3.0 do prostředí SBS 2003 R2 serveru. Dokument má útlých 16 stránek plných obrázků, které výsledný dokument zvětší na 1,6 MB.

Možná někdo z vás používá různé nástroje na připojení ISO image jako jsou Deamon Tools atd.

Microsoft nabízí zdarma nástroj pro připojení ISO, který je velký jen pár kilobajtů. Používá vlastní VCdRom.sys (8 KB)a ovladací program je velký jen 23 KB. Nástroj je z roku 2001 ale funguje ve Windows XP, bohužel nepracuje ve Windows Vista.

Umožňuje připojit následující formáty

ISO Images *.iso CDFS Images *.cdfs Joliet Images *.jo Rock Ridge Images *.rock UDF Images *.udf Nezalekne se ani DVD formátu což je důležité pro připojení ISO DVD do Virtual PC

Mohu jen doporučit    winxpvirtualcdcontrolpanel_21.exe

http://download.microsoft.com/download/7/b/6/7b6abd84-7841-4978-96f5-bd58df02efa2/winxpvirtualcdcontrolpanel_21.exe

Read More »

Pokud by jste rádi využili možností Sharepoint Services 3.0 na vašem Small Business Serveru vydal Microsoft postup jak provést instalaci.

Installing Windows SharePoint Services 3.0 on a Server Running Windows Small Business Server 

Zde si můžete stáhnout Windows SharePoint Services 3.0

a kromě toho také Windows SharePoint Services 3.0 Language Pack

 

Pozor důležité upozornění, které je v dokumentu obsaženo a neměli by jste jej přehlédnout.

Caution

When you install Windows SharePoint Services 3.0 on your server, do not choose Gradual upgrade or In-place...

Read More »

Nový nástroj od Microsoft Sysinternals - Process Monitor 1.0 Po koupení firmy Wininternals byl web Sysinternals převeden na platformu Microsoft Technet. Nově jste tedy přesměrováni na http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/default.mspx 

Nástroje byli převedeny, aktualizována EULA a je po spuštění nástroje požadováno její potvrzení.

Kromě převedení starších nástrojů byl inovován Process Explorer v10.21 a přidána nová aplikace Process Monitor v1.0.

Tento nový nástroj umožňuje sledování souborů a položek v registru a slučuje tak Filemon a Regmon...

Read More »

Občas se při implementaci nějakého programu vyskytne problém jak na větší množství počítačů implementovat změnu položek v registru. (ano ještě dost SW firem GPO nepoužívá) Jedna možnost je použití regedit /s s nazvem registroveho souboru při přihlášení uživatele. Pokud je však regedit zakázán nabízí se ještě možnost provést import přes vzdálený registr, nebo spuštěním přes psexec nástroj od sysinternal. Tyto možnosti jsou ale pracné, proto by bylo ideální, kdyby se dalo použít řešení pomocí group policy. (pokračování a dokončení článku přerušeného po akvizici DesktopStandard firmou Microsoft)

V současné době toto nabízí freewarový nástroj PolicyMaker™ Registry Extension

http://www.desktopstandard.com/PolicyMakerRegistryExtension.aspx

Po instalaci přidá další rozšíření GPO a umožní vkládat registrové položky do politik pro počítače i pro uživatele.

  Kromě...

Read More »

Jak jsem zmínil v předchozím článku firma Microsoft dává k dispozici virtuální laboratoře se cvičeními ke svým produktům. Pokud nechcete složitě instalovat, nemáte potřebný server, nebo infrastrukturu ve virtuálním prostředí a přesto se potřebujete naučit na zkoušku, vyzkoušet nové věci a podobně můžete této možnosti využít.

na stránkách programu TechNet http://www.microsoft.com/technet/traincert/virtuallab/default.mspx se můžete do těchto virtuálních laboratoří přihlásit. Je třeba jen připojení k internetu a prohlížeč (ve správné konfiguraci samozřejmě). Na vzdáleném serveru se spustí virtuální počítač s připraveným cvičením a vy se pomocí RDP připojíte a můžete zkoušet pracovat.

Nově jsou k dispozici i laboratoře pro nové produkty

Windows Vista Virtual Labs

Microsoft Exchange Server 2007 Virtual Labs...

Read More »

Na stránkách firmy Microsoft se objevily virtuální disky ve formatu VHD s novými produkty na vyzkoušení. Nemusíte už stahovat CD a ručně si instalovat jednotlivé produkty, stačí mít dost paměti a místo na disku a můžete si stáhnout předpřipravené instalace. Microsoft něco podobného nabízel s možností online virtuálních laboratoří.  Zde jste měli k dispozici připravené instalace i více počítačů s Hands On Lab návodem na vyzkoušení dané konfigurace. Omezení byla doba připojení do labu (60 nebo 90 minut) a nutnost online připojení. Pro školící střediska dal Microsoft k dispozici tyto laboratoře k výuce MOC kurzů.

Nyní jsou na stránkách http://www.microsoft.com/technet/try/vhd/default.m...  k dispozici první čtyři virtuální disky s novými produkty.

Exchange Server 2007 VHD -...

Read More »


  
Copyright 2005-2013 by PetrB