23. října 2019
Reklama
 
     
SBS Blog
 
     
 Blog
Author: Petr Buchmaier Created: 3.12.2006 12:12
Windowsportál.cz - Server pro správce Windows a virtualizaci - Blog

Pokud jste ji zkoušeli Windows Vista určitě jste si všimli že tento systém neobsahuje nástroj na zálohování NT Backup, ale nový systém vytváření image. Pokud ale máte staré zálohy z Windows XP, nebo Windows 2000/2003 jak tyto zálohy obnovíte ?

Odpovědí je nástroj na obnovu záloh v systémech Windows Vista a Longhorn, která je nabízen ke stažení

Windows NT Backup - Restore Utility 

K dispozici je ve třech verzích:

NtBackupRestore_amd64.msi          975 KB NtBackupRestore_ia64.msi             1.4 MB NtBackupRestore_x86.msi                918 KB Před použítím nástroje je třeba si zapnout v případě chyb Removable Storage Management. 

...

Read More »

Pokud pracujete s virtualizací jistě jste narazili na dva základní problémy.

Jak si konvertovat virtuální disky mezi platformami ?  Jak provádět expanzi virtuálních disků ? Pro Microsoft technologie existují jednoduché nástroje, které vám umožní provést konverzi z formátu VMDK používaného pro VMware na formát VHD používaný pro Microsoft Virtual PC a Virtual Server.

Nástroj se jmenuje VMDK to VHD Converter a je k dispozici ke stažení z http://vmtoolkit.com/Druhý nástroj umožní expandovat VHD disky a jmenuje se Vhd ExpanderNástroje jsou malé do velikosti 200 KB a není nutné je instalovat. Pokud pracujete s virtuálními počítači určitě je lze doporučit vaší pozornosti.

 

...

Read More »

Na tuto otázku vám dá odpověď osoba nejpovolanější David Hitchen na svém blogu v článku

http://blogs.technet.com/dhitchen/archive/2007/01/22/hypervisor-types.aspx

Bude se jednat o Hypervizor, který není v úrovni operačního systému, jako je Virtual Server, ale přímo nad hardware podobně jako ESX server.

hypervisor-Type-1.jpg

Pokud provádíte převody ve virtuálním prostředí bude  se vám hodit možnost převodu IDE na SCSI disk. Jak to správně provést se dočtete v materiálu od Microsoftu.

IDE to SCSI Virtual Machine Migration

Diskuzi o tomto tématu naleznete také na internetu
http://blogs.technet.com/jhoward/archive/2005/02/03/366272.aspx

http://blogs.virtualserver.tv/blogs/virtualmachine...

Pokud přemýšlíte jak vlastně funguje architektura GPO ve Windows mohu vám napovědět malou upoutávkou na zítřejší přednášku, kde o GPO, nástrojích a novinkách budu přednášet na setkání brněnského WUG.CZ

Architektura hlavních komponent GPO vypadá následovně

group-policy-components.gif

Pro zájemce o SBS je připraven nový web. Najdete ho na adrese www.svetbezstresu.cz Je určen především administrátorům, kteří potřebují najít informace jak jim SBS pomůže řešit jejich problémy.

Pro majitele firem a managery je pak určen web http://www.uspesnafirma.cz zde se mohou dozvědět jak jim pomůže SBS server v rámci jejích firmy a kde mohou najít pomoc od Small Business Specialist Partnerů.

 

Firma NETPROSYS (www.netprosys.cz) ve které pracuji tento status získala také a pokud budete potřebovat jsme schopni vám nabídnout pomoc při implementaci Small Business Serveru. Protože jsem v tomto roce získal MVP ocenění mohu vám nabídnout své znalosti a zkušenosti. V současné době již také pracujeme na testování beta verze systému Centro (SBS pro větší firmy). 

...

Read More »

Na webovských stránkách centra pro zákazníky a střední firmy se objevily nové semináře na první polovinu tohoto roku.

stránka s seznamem akcí http://www.microsoft.com/cze/midsizebusiness/connect/events.mspx 

Seznam akcí je opravdu bohatý

Windows SharePoint Services v323. 2. 2007, 9.00 - 14.00

Business Desktop Deployment for Windows Vista 26. 2. 2007, 9.00-14.00 Zavádění Windows Vista 2. 3. 2007, 9.00-12.00 Zavádění Windows Vista 2. 3. 2007, 13.00 - 16.00 Seznámení s Microsoft ISA Server 2006...

Read More »

To je častá otázka v případě že narazíte na nějaký zajímavý nástroj, ale nevíte zda obsahuje virus, nebo trojský kůň. Jedna z možností je prověrka pomocí vašeho antiviru, nebo antispyware programu. Ale odhalí právě váš scanner všechny viry ?

Druhá možnost je použít on-line scannery na internetu. Na internetu jsou k dispozici on-line služby, které mohou provést on-line scan vašeho souboru pomocí několika antivirových programů.

V rozhovoru s na Živě.cz s Petrem Odehnalem byli zmíněni dva zástupci této kategorie služeb. Virustotal a Jotti

Jak vypadá stránka Virustotal se můžete podívat níže. 

A jak vypadá výsledek scanování podezřelého souboru ? Byl použit již zmiňovaný Batch2Exe_ConverterENG.exeDalší pomocnou ruku vám může podat Spyware guide, kde například naleznete seznam firem, které spyware...

Read More »

Nejjednodužší možnost je vůbec ho tam nepsat. Pokud přesto potřebujete provést BAT/CMD soubory, které obsahují důvěrné informace jako je přihlášení, jméno účtu a heslo pro službu a podobně je k dispozici několik řešení.

Jedním z nich je udělat takzvané posuny, tj pomocí nějakého složitého scriptu a proměnných provést skrytí původního hesla pomocí operací s řetězci.

Druhá možnost spočívá v převedení BAT/CMD souboru nebo VBS scriptu na EXE soubor, který bude obsahovat příkazy, ale nebude viditelný. Hledal jsem podobné programy a nakonec jsem našel jeden, který mi plně vyhovuje. Je malý, jednoduchý a bat soubor v něm není uložen v čitelné podobě. Jmenuje se Batch2Exe_ConverterENG.exe a umožní vám převést BAT na EXE a případně vložit ještě další soubory, které potřebujete pro činnost BAT souboru.Program naleznete na stránkách http://www.f2ko.de/ 

Anglickou verzi programu v1.1 na tomto odkazu http://www.f2ko.de/Batch2Exe_ConverterENG.exe

...

Read More »

Že vás takhle certifikáty neposlouchají ? Ale mohou vás aspoň následovat na všechny počítače, kde se přihlásíte.

 Pokud vaši uživatelé používají certifikáty pro podepisování elektronické pošty, ověřování identity, šifrování a dešifrování dat může nastat situace, kdy se potřebují přihlásit na jiném než na svém počítači a i zde tento certifikát použít. Možné řešení je použití čipové karty, ale jak situaci řešit tam, kde není čtečka, možnost instalace je omezena a podobně? Může potom docházet k tomu že se uživatelům vygeneruje více sad certifikátů a privátních klíčů na různých počítačích. Snadno může dojít k problémům s poškozením těchto certifikátů a podobně.

Řešením těchto problémů může být použití funkce na předávání pověření (Credential Roaming). Základní informace můžete nalést i v češtině na přeložených stránkách TechNet v kapitole Použití předávání pověření. Zde naleznete...

Read More »

Pokud se pokusíte v systému Windows Vista nastavit novou politiku GPO tak aby zobrazovala informace o předchozích přihlášeních asi se jako doménový uživatel už nepřihlásíte. Politika se jmenuje “Display information about previous logons during user logon”. Jak to vypadá když se o to pokusíte ukazuje článek na Spat's WebLog (Steve Patrick), který má název Don’t do this with Vista GPO's ...  Po aplikaci této politiky na doméně se můžete do systému Windows Vista přihlásit pouze jako lokální administrátor.Varování je popsáno přímo v popisu politiky, ale ty jak známo nikdo nečte, a právě proto si zde zaslouží citaci.

Citace z popisu nastavení politiky.

For domain user accounts in Windows Server 2003, Windows 2000 native, or Windows 2000 mixed functional level domains, if you enable this setting, a warning message will appear that Windows could not retrieve the information and the user will not be able to log on. Therefore, you should not enable this policy setting if the domain...

Read More »

Letošní leden je plodný na knihy zejména u vydavatelství Computer Press. Právě vychází kniha "Microsoft SQL Server 2005, Kapesní rádce administrátora", kterou napsal William R.Stanek. Kniha je jak je u této edice menší formátem, nikoliv však obsahem. Obsahuje 544 stran a rozhodně to není čtení na jednu noc, ale minimálně na jeden víkend. Pokud jste ji nepořídili pěkný vánoční dárek můžete to teď napravit a za 597 Kč si rozšířit obzory v oblasti nového Microsoft SQL serveru.

Podrobnější informace můžete najít na stránkách vydavatelství http://knihy.cpress.cz/Book.asp?ID=2111 kde si můžete prohlédnout ukázky z knihy, nebo obsah v pdf.

 

...

Read More »

Občas je třeba se podívat na obsah SharePoint databáze trošku hlouběji zejména při operacích s recovery, kdy není možné připojit databázi obvyklým způsobem. Tento náhled vám může usnadnit SharePoint Database Explorer, který můžete použít když máte databázové soubory, ale není možné, nebo nelze obnovit SharePoint web.

Tato situace obvykle nastává v těchto případech:

přepsaný soubor v databázi, pokud není zapnuto verzování a dokument není dostupný lokálně obnova souborů, pokud je k dispozici pouze databáze přepsaný soubor v databázi, pokud není zapnuto verzování a uživatel neví ve které verzi zálohy se nachází správný obsah Pokud i u Vás nastal takový případ, nebo si myslíte že by jste mohli podobný nástroj využít doporučuji k přečtení článek z kterého jsem čerpal informace na adrese http://blogs.technet.com/sbs/archive/2007/01/05/using-sharepoint-database-explorer-on-sbs.aspx 

...

Read More »

Na výstavě CES byl představen nový produkt Windows Home Server. Je určen do domácností, kde bude propojovat domácí počítače.

Nebude založen ani na Windows Vista, ani na SBS ale na Windows Server R2, ke kterému je přidáno uživatelské rozhraní pro jednoduchou správu a další doplňky.

Hlavní výhody jsou:

automatizované zálohování přístup odkudkoliv růst spolu s požadavky Podrobnější informace si můžete přečíst například na http://www.winsupersite.com/reviews/whs_preview.aspDalší podrobnější informace budou v samostatném článku.

          

Video o možnostech a vlastnostech Windows Home Serveru je možné spustit, nebo stáhnout z tohoto odkazu http://on10.net/Blogs/jesse/windows-home-server-will-live-in-your-closet-simplify-your-life/ 

...

Read More »


  
Copyright 2005-2013 by PetrB