23. října 2019
Reklama
 
     
SBS Blog
 
     
 Blog
Author: Petr Buchmaier Created: 3.12.2006 12:12
Windowsportál.cz - Server pro správce Windows a virtualizaci - Blog

Firma Microsoft se stále chlubí jak naslouchá potřebám svých zákazníků, jak reaguje na jejich potřeby, jak připravuje intuitivní grafické prostředí. Není to tak úplně pravda. Nejméně v několika oblastech naprosto ignoruje potřeby zákazníků.

Rozhozené ikony

První z nich a pro mnohé určitě hodně palčivá je funkce zobrazení ikon na ploše. Zejména Windows XP a Windows Vista mají nepěkný zvyk při každé změně rozlišení změnit rozložení ikon, nejlépe je seřadit jen tak za sebe. Když se vám to stane poprvé tak si je srovnáte zpátky, podruhé a potom po každém dalším rozhození vás to už začne absolutně vytáčet nebo také s prominutím srát.

Těch keců co slyšíte o zlepšení práce atd. ale už od dob NT 4.0 je to pořád stejné, ikony se rozpadnou a v systému není žádný prostředek jak je dostat zpátky. Protože někdy dávno na to někdo narazil, v Resource kitu pro NT 4.0 se objevil prostředek jak to zvládnout. Stačí jednoduchá knihovna a pár položek do registru. Řekli by jste si že pokud se to osvědčí objeví se...

Read More »

Pokud jste si nainstalovali Windows Vista N edici bez Windows Media playeru (nakázanou Evropskou komisí) nemůžete si přehrávat video, ale bohužel ani dělat některé jiné věci.

Na stránkách MS se dočtete že Vista N se dodává bez media playeru a že ho lze případně doinstalovat. Nikde však nenajdete jak.

Zkusme si jej tedy stáhnout je to soubor wmp11-windowsxp-x86-CS-CZ.exe    Citace ze stránky ke stažení Program Windows Media Player 11 je navržen tak, aby fungoval ve všech vydáních systému Windows XP Service Pack 2 (SP2) a lze jej použít i k obnovení přehrávače Windows Media Player a souvisejících technologií ve vydáních N systému Windows Vista. Po jeho stažení se sice program spustí, ale po nějaké době instalace se sám ukončí bez jediné chyby nebo zápisu do registru. Podobně je to s podporou pro mobilní zařízení. Existuje Centrum zařízení Windows Mobile 6.1 pro Windows Vista (32-bit),...

Read More »

Co je to vlastně Group Policy Preferences ?

Jde o rozšíření funkcí GPO, pomocí kterého je možné řídit konfigurace a nasazení na stanicích, které nejsou dostupné pomocí stávajících politik.Jedná se o zapracovaný produkt PolicyMaker od firmy DesktopStandard, ktera byla firmou Microsoft zakoupena.

Popis jak GP Preferences fungují najdete v dokumentu Group Policy Preferences Overview od Jerry Honeycutta. Právě včera jsem se jej emailem ptal kdy bude uvolněna klientská část a jeho odpověď byla, že CSE je součástí Remote Server Administration Toolset (RSAT) pro Windows Vista SP1 a že bude brzo uvolněn i samostatně. A po 12 hodinách je to pravdou.

Na straně serveru Windows 2008 je vše k dispozici a nyní lze instalovat i klientskou...

Read More »

Občas se stane že chcete migrovat emailový systém, nebo jen potřebujete zjistit, které schránky jsou kam předávány. Pokud nechcete prohledávat atributy pro všechny uživatele můžete použít script pro zjištění kdo kam provádí forwarding.

Tento script můžete najít na stránce Generate a List of all Forwarding Entries in Exchange 

Pouze musíte změnit v jakém OU a doméně budete prohledávání provádět.

' John Savill 10th July 2007 ' Option Explicit Dim objCommand, objConnection, objChild, objUserConnection, strBase, strFilter, strAttributes Dim objShell, strRootDomain, strQuery, objRecordset, strName, strforward ' ********************* CHANGE THESE VALUES TO ROOT OF WHERE USERS WILL BE SEARCHED *********************************** strRootDomain="ou=savilltech,dc=savilltech,dc=net" ' *****************************************************************************************************************************************...

Read More »

Protože se začíná zvětšovat použití Microsoft Office 2007 je potřeba aby vaši uživatelé byli schopni číst data zaslaná v novém formátu. Pro tyto účely je k dispozici balíček od Microsoftu, který umožňuje tento nový formát převést do stávajícího formátu Office. Ke stažení je tento balík  na následujícím odkazu: Sada Microsoft Office Compatibility Pack pro formáty souborů aplikace Word, Excel a PowerPoint 2007 Stáhnete si soubor FileFormatConverters.exe, který můžete spustit pro instalaci na jednom počítači, lze ho spustit s parametrem /q pro tichou instalaci, ale je to stále ruční instalace na všech klientech. Pokud máte několik stovek počítačů potřebujete mít hromadnou instalaci přes AD GPO. Instalaci přes GPO lze provádět pouze přes .msi balíčky ale zde dostáváte .exe. Jak získat tento MSI balíček ? Musíte provést instalaci na jednom počítači,...

Read More »

Licence pro Small Business Server 2003 limituje použití jen jednoho SBS v doméně. Nicméně existuje doba po kterou je možné mít druhý SBS server v doméně při migraci. Tato doba je 7 dní. V mnoha situacích však tato doba nepostačuje pro dokončení migrace.

Pomocí update 943494 můžete tuto dobu rozšířit ze 7 dnů na 21 dnů. Doporučeno je zvládnout migraci v 7 dnech, ale pokud to nelze je možné si tímto update pomoci. Po uplynutí 21 dnů nelze tuto dobu dále prodloužit.

Read More »

Jako každý řemeslník tak i IT profesionál potřebuje svoje nástroje v profesionální kvalitě. Kuchař, nebo řezník si sebou nosí svoje nože a nikomu nedovolí aby si je půjčoval, řezbář má svoje dláta, která se mohou předávat mezi generacemi. Dřevorubec si chrání svoji sekeru a pilu. Automechanik v Americe musí mít svou sadu nářadí v pojízdném stojanu, nikdo mu nářadí nepůjčí ani ho bez nářadí nezaměstná. Kolega Viktor (kterého tímto zdravím) říkal že i konzultanti a správci jsou jen řemeslnící, kteří na soustruhu točí šponu. Oba dva jsem měli strojírenské vzdělání a tak jsme věděli něco o nářadí, materiálech a nástrojích. Občas nad tím přemýšlím zda je točení špony myšleno obrazně nebo zda je to opravdu míněno jako možnost nějaké řemeslné zručnosti.

Jaké nástroje vlastně IT specialista používá ?

Rozdělil bych je do několika druhů:

fyzické - nástroje fyzického charakteru, které slouží k práci programové - nástroje které slouží k ovládání systému vědomostní - informace a know-how a trocha magie...

Read More »

Jak jsem již dnes napsal ve firmě Microsoft došlo k velkým změnám v otevřenosti ohledně komunikace. Dnešní zveřejnění komunikačních protokolů pokračuje tiskovou konferencí a oznámením interoperability včetně API.

Tiskové oznámení http://www.microsoft.com/presspass/presskits/interoperability/default.mspx

odkazy

Serverové Protokoly ve web provedení http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/cc213436.aspx Komunikační protokoly (klientské)  http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/cc239311.aspx Security protokoly na webu http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/cc216515.aspx

nebo v PDF http://download.microsoft.com/download/9/5/E/95EF66AF-9026-4BB0-A41D-A4F81802D92C/%5BMS-SECO%5D.pdf

...

Read More »

Podobně jako v předchozím příspěvku je zveřejněn popis klientských protokolů Windows Communication Protocols (MCPP)

Odkaz http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=1445765d-f965-4f7d-baf5-bdfd87378102&displaylang=en&tm

  Brief Description The Microsoft Communications Protocol Program (MCPP) technical documentation set provides technical specifications for Microsoft proprietary protocols that are implemented and used in Windows client operating systems (Windows 2000 Professional through Windows Vista) to interoperate natively with Windows Server operating systems (Windows NT 3.1 through Windows Server 2008).  

Ačkoliv to vypadá že seznam vypadá stejně jsou zde naprosto jiné soubory.

Ještě tak porozumět těm zkratkám, které označují daný protokol. Snad někdo vyrobí přehlednou tabulku.

powered by metaPost

Read More »

V poslední době Microsoft překvapuje svojí otevřeností světu. Jsou to zveřejněné formáty pro dokumenty doc, xls a ppt viz Uvolnění binárních formátů Microsoft Office ale i mnohé další.

Nově se Microsoft rozhodl zveřejnit popis serverových protokolů, které jsou používány v oblasti Windows Server a jejich služeb.

Ke stažení jsou jednotlivé protokoly, které jsou ve Windows používány, takže můžete zjistit jak funguje například WSUS komunikace, nebo ověřování v NAP.

Doufám že zveřejněný popis pomůže vývojářům pro pochopení Windows funkcí, případně k vytvoření nových programů, které dokážou se službami komunikovat.

 

image...

Read More »

Pokud chcete zjistit zda je na vašem SBS nastaveno vše správně můžete použít nový Small Business Server 2003 Best Practices Analyzer. Byla aktualizována pravidla, která kontrolují stav vašeho SBS.

Odkaz na stažení: Microsoft Windows Small Business Server 2003 Best Practices Analyzer

Pokud máte již SBS-BPA nainstalován tak pouze na úvodní stránce vyberete odkaz Download the latest updates pro stažení pravidel.

SBS-BPA

...

Read More »

První screenshoty si můžete prohlédnout z tiskové zprávy http://www.microsoft.com/presspass/presskits/ServerSolutions/businessserver.mspx 

 

A screenshot of the security tab on the Windows Essential Business Server's Administrative Console. A screenshot of the security tab on the Windows Essential Business Server's Administrative Console. A screenshot of the System Health tab on the Windows Essential Business Server's Administrative Console....

Read More »

Pokud si chcete prohlédnout pěkná videa navštivte stránku Technet How-To videos http://technet.microsoft.com/en-us/cc138021.aspx

Jsou to krátká videa do pěti minut, která vám jasne ukážou jak na to.

Krátká ukázka několika příkladů.

Windows Server 2008 Initial ConfigurationIn this video, Keith Combs shows you the initial configuration tasks that need to be completed once you install Windows Server 2008.

Windows Server 2008 VirtualizationIn this video, Keith Combs discusses a general overview of Windows Server 2008 Virtualization including how you create and manage virtual machines. Granular Password SettingIn this video, Chris Henley shows you a new feature in Windows Server 2008 Active Directory that allows you to set additional password...

Read More »

Pokud budete 29. února 2008 provádět generování certifikátů pomocí průvodce CEICW pro SBS 2003 dojde k chybě. Tato chyba je způsobena automatickým přidáním doby platnosti 5 let pro certifikát. V daném roce se ale toto datum ale nebude vyskytovat.Řešení je nepoužívat tento den generování certifikátu pomocí vybrání volby "Do not change current Web server certificate".

Následující den 1.3.2008 již vše bude fungovat v pořádku.

Další informace najdete na blogu o SBS http://blogs.technet.com/sbs/archive/2008/01/15/the-ceicw-certificate-generator-will-be-out-of-the-office-on-february-29-2008.aspx

powered by metaPost

Read More »

Dnes Microsoft oznámí rodinu produktů Windows Essential Server. Rodina obsahuje Windows Small Business Server 2008 dříve známý pod kódovým jménem Cougar a Windows Essential Business Server 2008 známý jako Centro.

Windows Small Business Server 2008 je vytvořen na základě Windows Server 2008 a obsahuje: Windows Exchange Server 2007 Windows SharePoint Services 3.0 Enhanced Remote Web Workplace One-year trial subscription to Microsoft Forefront Security for Exchange Server Small Business Edition One-year trial subscription to the new Windows Live OneCare for Server SBS 2008 Premium obsahuje i SQL Server 2008 a Windows Server 2008 pro běh druhého serveru.

Windows Essential Business Server 2008 je vytvořen na základě Windows Server 2008 a obsahuj: Exchange Server 2007 Forefront Security for Exchange Server System Center Essentials 2007 Next version of Internet Security and Acceleration Server Windows Essential Business Server 2008 Premium Edition obsahuje SQL Server 2008 technology. WESS Family_Diagram...

Read More »


  
Copyright 2005-2013 by PetrB