23. října 2019
Reklama
 
     
SBS Blog
 
     
 Blog
Author: Petr Buchmaier Created: 3.12.2006 12:12
Windowsportál.cz - Server pro správce Windows a virtualizaci - Blog

Při přístupu z internetu na vaše webové servery může docházet k útokům pomocí specifických požadavků. Pro filtrování těchto požadavků je používán v IIS nástroj Urlscan, který byl ve verzi 2.5 součástí nástroje IIS Lockdown Tool. Před několika dny byla vydána nová verze Urlscan 3.0, která opět nabízí nové možnosti jak bránit váš web.

Novinky ve verzi 3.0

Deny rules can now be independently applied to query string, all headers, a particular header, URL or a combination of these. A global DenyQueryString section in configuration lest you add deny rules for query strings with the option of checking the un-escaped version of the query string as well. A global AlwaysAllowedUrls section in configuration lets you specify safe URLs that will bypass all URL based checks. This feature has been added post UrlScan v3.0 Beta. A global AlwaysAllowedQueryStrings section in configuration lets you specify safe query strings that will bypass all query string checks. This feature has been added post UrlScan v3.0 Beta....

Read More »

Pro pořádnou synchronizaci dat lze používat různé nástroje. Firma Microsoft nám nabízí novou verzi free nástroje SyncToy. Aplikace prošla pořádnou rekonstrukcí a umí spoustu nových věcí, včetně například synchronizace šifrovaných souborů.

Nástroj je k dispozici v 32 i 64 bit verzi.

image

 

Tři části balíku  SyncToySetupPackage.exe

Synchronization.msi, ProviderServices.msi, SyncToySetup.msi  

Download:http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=c26efa36-98e0-4ee9-a7c5-98d0592d8c52&displaylang=en&tm

 

White Paper pro SyncToy 2.0 (13 stran PDF) http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=50fa5932-0685-4fe3-9605-536f39bd6c86&displaylang=en&tm

...

Read More »

Při analýze stavu systému je třeba najít log soubory, které zaznamenávají jednotlivé fáze instalace, nebo konfigurace Uložení log souborů:\Program Files\Microsoft Integration\Microsoft Small Business Server 2003\Logs• Errorlog.txt• Eventlog.txt• Setup.log• MSI Logs

Instalace Exchange je zapsána v souboru C:\Exchange Server Setup Progress.log

Při konfigurace jsou funkce wizardů zaznamenávány do souborů *.log s jmény wizardů v adresáři: %sbsprogramdir%\support

 

Přehledný seznam log souborů můžete najít na adrese http://blogs.technet.com/sbs/archive/2005/11/14/414454.aspx z kterého cituji ty nejdůležitější místa

 

Add Distribution Group    %sbsprogramdir%\Support\Add_distribution_group_wizard.logAdd Security Group    %sbsprogramdir%\Support\add_security_group_wizard.logAdd Template Wizard    %sbsprogramdir%\Support\add_template_wizard.logAdd User        %sbsprogramdir%\Support\add_user_wizard.logCEICW            %sbsprogramdir%\Support\icwlog.txtChange Server IP Address%sbsprogramdir%\Support\changeiplog.txtChange...

Read More »

Pokud rádi pracujete s více desktopy mám pro vás dobrou zprávu. Z dílny Sysinternals přávě vyšla první verze nástroje Desktops, který vám umožňuje práci s více dektopy včetně oddělených systémových lišt.

 

cc817881_desktops1

Odkaz ke stažení a další informace najdete na http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/cc817881.aspx

powered by metaPost

Read More »

Pokud plánujete nasazení EBS do stávající sítě budete potřebovat "Windows Essential Business Server Preparation and Planning Wizards". Pomůže vám zkontrolovat stav sítě, případně naplánovat implementaci EBS.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=e3906025-00e3-407d-bf5b-99d546021923&displaylang=en&tm

File Name:   EBSWizards.msiVersion:  6.0Date Published:  8/21/2008  

Při spuštění jsou prováděny kontroly vašeho prostředí na známé chyby. Kontrola se vám může hodit i ve vaší stávající síti. Objevil jsem díky němu několik chyb v konfiguraci sítě.

Před instalací budete potřebovat .NET Framework 2.0 a Exchange Best Practices Analyzer 

 

image...

Read More »

Pokud plánujete možnosti upgrade ze stávajících systémů Windows na nové SBS/EBS 2008 možná se vám bude hodit následující článek, který mapuje možnosti přechodu. Ceny pro upgrade (discount) bude zveřejněn později.

 

http://www.microsoft.com/windowsserver/essential/pathway.mspx

 

Obrázek pro cesty upgrade:                                                                                     

diagram01a

powered by metaPost

Read More »

Podle oficiálního vyjádření je SBS 2008 připraven do výroby. Znamená to že se začíná připravovat výroba krabic, národní verze, distribuce pro partnery atd. K uvedení dojde 12 listopadu.

 

další podrobnosti na http://blogs.technet.com/sbs/archive/2008/08/21/sbs-2008-released-to-manufacturing.aspx

 

 

 

.

powered by metaPost

Dostal jsem k dispozici PDA s Windows Mobile, ale naprosto jsem nepochopil důvod proč si to lidé kupují. Snad nejlépe to vyjadřuje popis v titulku.

Proč si rozumný člověk chce pořídit zařízení, které ho neustále otravuje příjmem emailu a jeho nastavením ztrácí spoustu času ?

Asi proto že si chce hrát.

Je to opravdu hračka pro dospělé - žije jen když pořád klikáte (průměrně 1 hodinu denně) a pravidelně jednou denně nabíjíte.

 

Jak se vám toto tamagotchi odvděčí ?Máte pocit že jste dynamický a IN s posledním výkřikem technologie, že ušetříte spoustu času a můžete s ním dělat spoustu věcí.

Bohužel jste naopak otrokem zařízení a sháníte mu poslední prográmky aby mohlo pěkně fungovat a několik prvních dnů ztrávíte nastavováním aby vám vše fungovalo. Když si ale potřebujete zapsat při hovoru telefonní číslo, nebo poznámku, kterou pracně naťukáte zjistíte že po potvrzení na OK nedojde k uložení, ale ke ztracení informací.

Pokud jste na dovolené, nebo s blizkou osobou začne...

Read More »

Pokud chcete provádět migraci s SBS 2003 na SBS 2008 je k dispozici nová dokumentace jak migraci provádět. Je k dispozici na Windows SBS 2003 Technical Documentation Library.   Přímé odkazy Windows SBS 2003 to Windows SBS 2008 Windows SBS 2008 to Windows SBS 2008 Ke stažení je i offline verze  v podobě CHM (help) souboru protože v okamžiku migrace nemusíte být online. CHM File

 

Srovnání funkcí SBS 2003 a SBS 2008 (co je jinak ?)

Pro ty kteří si chtějí porovnat co nového naleznou v SBS 2008 a jaké jsou rozdíly oproti SBS 2003 doporučuji článek http://sbs.seandaniel.com/2008/08/what-different-between-sbs-2003-and-sbs.html, který v přehledné tabulce porovnává rozdíly ve vlastnostech...

Read More »

Pro Windows Small Business Server 2008 se připravují výukové videa (webcast) a to hned celá série osmi dílů.

Jsou určena Microsoft partnerům, kterí se chtějí připravit na SBS 2008 novinky a dozvědět se informace o instalaci a konfiguraci nového SBS serveru

Plánovaný start je 21. srpna

Seznam přednášek:

WES02PAL:  Windows SBS 2008 Core Technical Training, Part 1 of 8: Introduction WES03PAL:  Windows SBS 2008 Core Technical Training, Part 2 of 8: Planning & Installation WES04PAL:  Windows SBS 2008 Core Technical Training, Part 3 of 8: Migration WES05PAL:  Academy Live - Windows SBS 2008 Core Technical Training, Part 4 of 8: Management, Health, & Security...

Read More »

Pokud provozujete Windows Vista je možné že vše se vám zdá rychlejší. Pak jste zaměstnanec Microsoftu a je to v pořádku.

Pokud opravdu pracujete s virtualizací, více terminál okny kancelářskými programy atd zjišťujete že Windows Vista jsou neuvěřitelně pomalé a stále se díváte na modré kroutící se kolečko nebo dochází k pádu do modré obrazovky.

Proto se hodně lidí rozhodlo optimalizovat výkon vypnutím nepotřebných věcí a ruční konfigurací.

 

Návody pro techniky

http://blogs.technet.com/keithcombs/archive/2008/07/29/my-favorite-windows-vista-runtime-improvements-rti.aspx

http://techrepublic.com.com/2415-10877_11-91600.html 

 

Jeden marketingový návod s technickym podtextem

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=ab377598-a637-432c-a3c8-1607ab629201&displaylang=en

image

powered by metaPost

Read More »

Na stránkách magazínu apcmagpro.com se objevily dvě recenze, které popisují první náhled na produkty Windows Essentials Business Server 2008 a Small Business Server 2008 oba ve verzi RC0.

Jsou zde pěkně popsány změny a nové možnosti, včetně nové konzole a průvodců.

Doporučuji k přečtení.

http://apcmagpro.com/first_look_windows_essentials_business_server_2008.htm

http://apcmagpro.com/first_look_small_business_server_2008_rc0.htm

 

sbs

powered by metaPost

Read More »

Po dlouhé době jsem si říkal že bude vhodné doplnit certifikace i u MS a proto v posledních měsících chodím na certifikační zkoušky. Dokončil jsem si MCSA Messaging a Security a pokračuji k MCSE. Zkusil jsem si i nějaké zkoušky z nového schématu, ale abych pravdu řekl nepochopil jsem přesně stupňování jednotlivých titulů.

Myslím že ideální by bylo pět úrovní, dnes jsou tři, ale přehled zkratek a popisů čeho jste vlastně MCTS nebo MCITP z toho dělá guláš. Znám několik lidí, kteří nemají žádné podstatné zkoušky a přesto znají daleko víc věcí než já (prostě nemají čas na zkoušky chodit), nebo několik programátorů, kteří nechápou proč se certifikovat jak správně programovat podle MS šablony.

Pokud se pohybuji v oblasti SMB nikdo certifikace nezná a neví o co jde. V oblasti velkých firem jde spíše o znalosti a zkušenosti (a známosti) než o zkratky. Pamatuji si jednoho managera, který udělal MCSE pomocí znalosti angličtiny a dumpu, ale o správě a konfiguraci  ani vlastní stanice nevěděl vůbec nic.

...

Read More »

Při brouzdání po webu jsem zavítal na stránky www.modernispravce.cz kde se objevují zajímavé akce (Večerní univerzita, možná vzpomenete na plán WUG univerzity) a také články. Před prázdninami jsou zde vloženy dvě zajímavé příručky k WSUS a SBS 2003, které vám mohou posloužit jako vynikající úvod do dané oblasti.

 

Windows Server Update Services (WSUS) 3.0 - podrobná příručka 

"Článek přináší podrobný popis vlastností, instalace, prvotního nastavení i běžného užití služby Windows Server Update Services 3.0, která je základní nezbytnou součástí "spolehlivé a bezpečné" počítačové sítě." Plná verze článku je k dispozici i v sekci Ke stažení.

(sám jsem o tomto tématu uvažoval, dokonce jsem...

Read More »

Na partnerské konferenci WPC byla předvedena verze Essential Business Server RC1.

Současně bylo oznámeno datum uvedení na trh pro SBS a EBS 2008 je 12. listopad 2008.

Pro zájemce jsou k dispozici i prezentace, které popisují co EBS/SBS servery přinášejí.

Wayne's Small Business Server 2008 deep-dive Wayne's Essential Business Server 2008 deep-dive  

Odkazy s podrobnostmi:

http://blogs.technet.com/sbsaustralia/archive/2008/07/02/presentations-from-our-sbs-ebs-partner-training-in-june.aspx

http://blogs.technet.com/essentialbusinessserver/archive/2008/07/07/ebs-release-candidate-1-unveiled-live-from-wpc.aspx

tiskové oznámení

...

Read More »


  
Copyright 2005-2013 by PetrB