21. listopadu 2019
Reklama
 
     
SBS Blog
 
     
 Blog
Author: Petr Buchmaier Created: 3.12.2006 12:12
Windowsportál.cz - Server pro správce Windows a virtualizaci - Blog

O prázdninách byla vyhlášena možnost beta zkoušek pro SBS/EBS 2008. Této možnosti jsem využil a na tyto zkoušky šel. Měl jsem nějaké znalosti z beta testování obou produktů a navíc obsahují již známe technologie. Oproti zkoušce pro SBS 2003 s číslem 70-282 (Designing, Deploying, and Managing a Network Solution for a Small and Medium-Sized Business) jsem byl překvapen nemarketingovým zaměřením zkoušek. V beta dostanete větší množství otázek a vyhodnocení a potvrzení úspěšnosti proběhne několik týdnů po oficiálním vydání zkoušky. (za beta zkoušky se neplatí poplatek, musíte zadat kód)

Asi před měsícem mi došlo potvrzení o úspěšném složení i druhé zkoušky.  Ke zkouškám bohužel nejsou zatím k dispozici knihy na přípravu, ale jde o zvládnutí technologií ze kterých se servery skládají. Poněkud více se opakovalo téma Office s Outlook Anywhere.

Informace o zkouškách

Exam 70-653: TS: Windows Small Business Server 2008, Configuring...

Read More »

Nástroj pro správu USB disků od Microsoftu zdarma umožňuje copírovat, zálohovat a nastavovat USB disky.

Ke stažení je na stránkách MS: USB Flash Drive Manager

Popis je na http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/2009.01.utilityspotlight.aspx?pr=blog

 

Popis přímo k download USB flash drives are compact and easy-to-use devices that are similar in use to your computer hard drive. USB flash drives slip into your pocket, conveniently around your neck or on a keychain for ultimate portable storage. USB flash drives in 2005 can hold up to 4 gigs of data, which is over 1700 three-minute songs (66 hours) recorded as MP3s or about three times the content of a standard compact disc. If you share a computer, USB flash drives are a great way to store personal information. USB Flash Drives are also a great option for saving information and share it with others. When you have many things to save and share but you have a limited...

Read More »

virtual 

Velmi zajímavá kniha popisující možnosti virtualizace pod taktovkou Microsoftu je nyní k dispozici ke stažení zdarma. Na 400+ stranách se dočtete nejenom o Hyper-V ale i o App-V (aplikační virtualizace) a MED-V a VDI (desktopová virtualizace).

Kniha je obsáhlá a jako informační kompendium velmi zajímavá. Mohu vřele doporučit.

Odkaz ke stažení:  Understanding Microsoft Virtualization Solutions - From the Dektop to the Datacenter

...

Read More »

Pro VMware bylo publikováno v poslední době několik zajímavých guides

Storage Design Options for VMware Virtual Desktop Infrastructure VMware View Reference Architecture Kit SQL Server Workload Consolidation Using IP Multi Cast with VMware Další najdete na: http://www.vmware.com/resources/techresources/

 

Další návody                                                                                                                             

Zde je například návod na správu vCenter přes WAN Managing Remote ESX Hosts Over WAN with VirtualCenter

Další technické VMware návody najdete na http://viops.vmware.com/home/index.jspa

...

Read More »

Pokud jste hledali jak zprovoznit SSTP na Windows Small Business Server 2008 tak existuje návod, který by to měl umožnit.

Je poněkud složitější, ale přece jenom ukazuje cestu. Nestačí jen povolit SSTP porty v RRAS, ale je třeba se tím pořádně prokousat

Na následujícím odkazu najdete návod, který byl vyzkoušen na SBS 2008 RC0

http://www.c7solutions.com/blog/2008/06/sstp-ssl-vpn-on-sbs-2008-rc0.shtml

 

Co je to SSTP ?                                                                   

http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/2007.06.cableguy.aspx

 

Blog o RRAS a VPN atd.

http://blogs.technet.com/rrasblog/

powered by metaPost

...

Read More »

Pro nastavení úrovně spamu na SBS 2008 je k dispozici podrobný návod

How to Configure the Store Junk Mail Threshold in SBS 2008      

http://blogs.technet.com/sbs/archive/2008/12/09/how-to-configure-the-store-junk-mail-threshold-in-sbs-2008.aspx

powered by metaPost

Pokud jste hledali zda je některá ze zamýšlených komponent na HCL listu s VMware můžete si ušetřit procházení a shánění aktuálních dokumentací pomocí nového nástroje HCL s vyhledáváním.

název služby je: Search the Hardware Compatibility Guide 

Součástí je možnost výsledek uložit, vytisknout, získat jako PDF, nebo excel.

Můžete se také podívat na novinky, například sekce "What's New" pro servery, nebo použít RSS.

 

image

powered by metaPost

Read More »

Na stránkách Microsoft learning se můžete podívat na seminář Level 300 na téma "Deployment Learning Snacks"

 

Obsahem je

 • Windows Automated Installation Kit (Windows AIK)
 • User State Migration Tool (USMT)
 • Praktické příklady
 •  

  http://www.microsoft.com/learning/_silverlight/learningsnacks/vista/Snack04/Default.html

  powered by metaPost

  EBS 2008 Technical FAQ - technické odpovědi k EBS

  oddíly technickych otázek a odpovědí například

  Licensing Management, Monitoring, and Health Status Networking, Security, Foefront Security for Exchange, and Forefront Threat Management Gateway Virtualization Backup and Server Storage Microsoft Exchange Server, E-mail, and Messaging Remote Access, Remote Web Workplace, SharePoint Services, VPN SQL Server and Line-of-Business Applications Interoperability with other Microsoft Applications  

  http://technet.microsoft.com/en-us/ebs/dd183189.aspx

   

  Návody JAK tentokrát pro EBS

  How to Change an EBS Server’s IP Address

  How To Change the Public Certificate used by Windows Essential Business Server for Incoming Web Requests

  ...

  Read More »

  Pro zájemce jak plánovat a připravovat AD 2008 je k dispozici 51 stránek dokumentace.

  přímo z popisu cituji: The Windows Server® 2008 Foundation Network Guide provides instructions on how to plan and deploy the core components required for a fully functioning network and a new Active Directory® domain in a new forest. Using this guide, you can deploy computers configured with the following Windows server components: The Active Directory Domain Services (AD DS) server role· The Domain Name System (DNS) server role The Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) server role The Network Policy Server (NPS) role service of the Network Policy and Access Services server role The Windows Internet Name Service (WINS) feature Transmission Control Protocol/Internet Protocol version 4 (TCP/IP) connections on individual servers  

  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=b1d00775-b65c-4dd5-ba78-984743a53340&DisplayLang=en

  powered by metaPost

  Read More »

  January2009 January 2009 Identity Management: An Introduction to Identity Lifecycle Manager 2 The upcoming release of Microsoft Identity Lifecycle Manager “2” offers many new features and enhancements. Explore the new portal experience and find out how you can cut costs with self-service tools, increase security compliance with business process modeling, and reduce development time with simplified development tools. Aung Oo Windows Administration: Expanded Control with Group Policy Preferences The new Group Policy Preferences feature found in Windows Server 2008 and Windows Vista provides more than 3,000 settings,...

  Read More »

  Včera proběhla v Brně pěkná akce, kde se potkalo hodně lidí, kteří se pohybují v oblasti SBS. Součástí večera bylo několik přednášek pro partnery, ty v pozdních hodinách jsem bohužel nemohl navštívít, ale snad někdo napíše komentář co se mu líbilo.

  Uvodní informace o SBS 2008 od Radima jsem nestihl, zaujalo mně samozřejmě licencování od největší licenční specialistky v Microsoftu, ale také virtualizaci, výhodné balíčky a řešení pro bezpečnost.

  Další přednášky věnované podpoře pro SBSC partnery jsem neviděl ale rád si je projdu pokud budou vystaveny na partnerském webu. Protože v ČR se dlouho nikdo SBSC programu po odchodu Míši nevěnoval jsem rád pokud se podaří opět něco rozběhnout a partneři k SBS získají hodnotný obsah. (zatím je komunikace blokována)

  Nestihl jsem si vyfotit hlavní aktéry večera, ani párty a tak se můžete podívat alespoň na napjaté posluchače při přednášce o licencování.

  IMAG0049...

  Read More »

  Pro SBS 2008 kromě oficiálních dokumentů vychází i hodně návodů, které pomáhají s orientací v problémech správy nového systému. Jde zejména o řešení s Exchange 2007.

  Tyto návody podrobně vysvětlují určitou oblast a budou se vám hodit i pokud zrovna nepoužíváte SBS 2008. Doporučuji si je vytisknout, nebo uložit jako MHT a založit, protože se mohou hodit při vaší další činnosti.

  Seznam How (Jak):

  How Outlook 2007 and Windows Mobile 6.1 Use Autodiscover with SBS 2008 How to Setup Anti-Spam in Exchange 2007 When Using a Mail Hosting Company How SBS 2008 Configures Your SPF Record...

  Read More »


    
  Copyright 2005-2013 by PetrB