23. října 2019
Reklama
 
     
SBS Blog
 
     
 Blog
Author: Petr Buchmaier Created: 3.12.2006 12:12
Windowsportál.cz - Server pro správce Windows a virtualizaci - Blog

O ocenění VMware vExpert jsem si četl na stránkách opravdových VMware expertů. Včera začala být rozesílána oznámení pro prvních 300 vExpertů o tom že jsou ocenění tímto titulem za přínos VMware komunitě.

Jsem VMware vExpert

A právě včera jsem obdržel email, kterým mi bylo oznámeno že jsem také mezi těmito oceněnými.

Congratulations! On behalf of VMware, we would like to thank you for all the work you’ve done giving back to the virtualization community and sharing your expertise with others. We are pleased to present you with the VMware vExpert Award for 2009. VMware is giving this award to individuals who have contributed significantly to the community of VMware users over the past year.

Toto ocenění je jistou obdobou MVP programu, kterým oceňuje profesionály Microsoft.

Zde se můžete podívat na první seznam oceněných například pro Holandsko http://www.vmug.nl/cms/index.php

 

vExpert...

Read More »

Velmi zajímavá kniha o VMware Infrastructure, u které máte k dispozici kapitoly zdarma.

 

image

 

Zdroj ke stažení:

http://www.vmguru.com/index.php/articles-mainmenu-62/general-mainmenu-63/83

http://www.vmguru.com/index.php/downloads

powered by metaPost

Read More »

Verze 8.0.6001.18691 je připravena pro zaměstnance a partnery.

Důležitá rozšíření jsou

Faster Internet Explorer 8 is more responsive with new pages and tabs, opening up fast and reliably. You can now get to the information you care about most, in fewer steps; one click access to your webmail, favorite news sites or other online services. Easier Reduce the steps to accomplish many common tasks, and automate your access to real time information updates. You can keep track of your favorite sports team, news, weather with a single click. More Private Helps protect your privacy and confidential information where ever you go on the web. More Secure Helps protect and stop malicious software from reaching your PC, and makes it easier to detect when a website is an imposter.  

Doufejme že práce s IE8 bude lepší a opravdu bezpečnější a aplikace kompatibilní.

zdroj informace Neowin.net

powered by metaPost

Read More »

Nový nástroj pro zobrazení využití virtuální a fyzické paměti od sysinternals.

 

http://technet.microsoft.com/cs-cz/sysinternals/dd535533(en-us).aspx

dd535533_vmmap_s(en-us,MSDN_10)

powered by metaPost

Read More » 

Když probíhalo uvedení EBS na trh (virtual launch) zastavil jsem se na virtuálním stánku Intel a byl jsem nadšen řešením od Intelu pro malé a střední firmy, které je ideální platformou jak pro EBS tak pro virtualizaci.

Systém je založen na Blade šasi ale s vysokou mírou integrace a přidaných vychytávek. Jedním ze špeků je integrované pole s disky, ethernet a KVM switch s přenosem over IP.

 

Popis, který je převzatý ze stránek prodejce to specifikuje následně:

Systém, který integruje výkon, storage a síťové řešení pro středně velké společnosti. Podporuje až 6 serverových modulů, až 14 sdílených SAS 2.5" HDD a až 2 ethernet moduly. Samozřejmostí je podpora mnoha RAID režimů. Součástí jsou 2 zdroje o výkonu 1000 W. Kompletní správa systému je řešena přes webové rozhraní, nastavení usnadňují i průvodci konfigurací.

Parametry a specifikace:...

Read More »

Březnové číslo Technet Magazinu se věnuje především uvedení  Office Communications Server R2.  Zde jsou některé články.   March2009 Office Communications Server: What’s New in Office Communications Server 2007 R2 Office Communications Server 2007 R2 introduces not only a number of brand-new features, it also delivers some significant enhancements to existing functionality. Here’s an overview of some of the most important new features and functions you’ll find in this latest release. Stephanie Pierce                                   Office Communications Server: How Remote Call Control Powers OCS 2007 R2...

Read More »

Včera byla vydána nová verze VMware Converter 4.0 Build 146302. Nejvíce oceňuji podporu Windows 2008 64 bit, který se mi ve verzi 3 nepodařilo převést. Pokud jste testovali Beta1 musíte provést odinstalaci a instalaci této finální verze.

Nové funkce:

Physical to virtual machine conversion support for Linux (RHEL, SUSE and Ubuntu) as source Physical to virtual machine conversion support for Windows Server 2008 as source Hot cloning improvements to clone any incremental changes to physical machine during the P2V conversion process Support for converting new third-party image formats including Parallels Desktop virtual machines, newer versions of Symantec, Acronis, and StorageCraft Workflow automation enhancements to include automatic source shutdown, automatic start-up of the destination virtual machine as well as shutting down one or more services at the source and starting up selected services at the destination Target disk selection and the ability to specify how the volumes are laid out in...

Read More »

V současné době se zabývám i Office Communications Server 2007 a proto mně zaujala možnost stažení verze R2.

Další informace budou k dispozici na www.OCSR2Launch.com 

odkazy na stažení

OCS 2007 R2 Eval http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=67a3de72-7dbd-4e0b-92a5-29d0b46009a7

OC 2007 R2 Eval http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=535637af-d92f-41b1-bf0c-54a526a88247 Office Communications Server 2007 R2 Attendant                                                                                     http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=3d619c8c-6540-4f2d-b78e-5b4c25780adb...

Read More »

Tak tohle vás určitě zaujme. Souhrná karta s tipy pro VMware, která shrnuje opravdu to nejdůležitější a nejzajímavější pro správu, případně používání VI3.

Najdete zde tyto oblasti:

Networking Storage ESX Install Resources MSCS Clustering ESXi ESX Hosts VMs VirtualCenter Backups Licence Server Web Access http://www.vmreference.com/vi3-card/

Ukázka malé části karty.

image

Odkaz ke stažení VI3 vmreference card

powered by metaPost

Read More »

S příchodem nové verze VMware došlo k přejmenování produktů a oznámení informací o funkcích. Nově se bude misto VMware Infrastructure jmenovat  VMware vSphere.

Funkce:

64bit kernel and console operating system (COS) clustered VirtualCenter Servers ESX hosts profile management cross-hosts virtual networking 8-way virtual SMP virtual machines fault tolerance across multiple hosts (the famous Continuous Availability presented last year) VMs and media library alarms on physical hardware faults access control on storage resources configuration change tracking full support for SATA local storage  

vSphere will support a maximum of 1TB of memory on the host server and up to 256GB of memory for a guest.

 

Zdroj informací:

http://vmblog.com/archive/2008/12/19/vmware-vi4-nope-it-s-called-vmware-vsphere.aspx

http://www.virtualization.info/2008/09/what-to-expect-at-vmworld-esx-40-beta.html

...

Read More »

O prázdninách byla vyhlášena možnost beta zkoušek pro SBS/EBS 2008. Této možnosti jsem využil a na tyto zkoušky šel. Měl jsem nějaké znalosti z beta testování obou produktů a navíc obsahují již známe technologie. Oproti zkoušce pro SBS 2003 s číslem 70-282 (Designing, Deploying, and Managing a Network Solution for a Small and Medium-Sized Business) jsem byl překvapen nemarketingovým zaměřením zkoušek. V beta dostanete větší množství otázek a vyhodnocení a potvrzení úspěšnosti proběhne několik týdnů po oficiálním vydání zkoušky. (za beta zkoušky se neplatí poplatek, musíte zadat kód)

Asi před měsícem mi došlo potvrzení o úspěšném složení i druhé zkoušky.  Ke zkouškám bohužel nejsou zatím k dispozici knihy na přípravu, ale jde o zvládnutí technologií ze kterých se servery skládají. Poněkud více se opakovalo téma Office s Outlook Anywhere.

Informace o zkouškách

Exam 70-653: TS: Windows Small Business Server 2008, Configuring...

Read More »

Nástroj pro správu USB disků od Microsoftu zdarma umožňuje copírovat, zálohovat a nastavovat USB disky.

Ke stažení je na stránkách MS: USB Flash Drive Manager

Popis je na http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/2009.01.utilityspotlight.aspx?pr=blog

 

Popis přímo k download USB flash drives are compact and easy-to-use devices that are similar in use to your computer hard drive. USB flash drives slip into your pocket, conveniently around your neck or on a keychain for ultimate portable storage. USB flash drives in 2005 can hold up to 4 gigs of data, which is over 1700 three-minute songs (66 hours) recorded as MP3s or about three times the content of a standard compact disc. If you share a computer, USB flash drives are a great way to store personal information. USB Flash Drives are also a great option for saving information and share it with others. When you have many things to save and share but you have a limited...

Read More »


  
Copyright 2005-2013 by PetrB