21. listopadu 2019
Reklama
 
     
SBS Blog
 
     
 Blog
Author: Petr Buchmaier Created: 3.12.2006 12:12
Windowsportál.cz - Server pro správce Windows a virtualizaci - Blog

Marketingové útoky nabírají na síle ze všech stran, bubny zní a sekernící sekají argumenty hlava nehlava. Zmatený CEO, nebo CIO se motá jako lesní včela a pod vidinou ušetřených tisíců $ podepíše kontrakt. Později zjistí že nejenom panenkám se musí kupovat šatičky, ale i virtualizační řešení musejí mít nějaké další nástroje (jak to říkal ten co nám to prezentoval) které stojí další penízky.

Oblíbená je zejména taktika vydávat produkt v Beta verzi za řešením které pokryje požadavky zákazníka (používá Citrix s XenServer a Microsoft s Hyper-V). Méně nápadná taktika zakrývá nutné nástroje pro správu, nebo jim dává jiná jména. (Citrix Essentials) VMware ignoruje cenu licencí operačního systému, což Microsoft zneužívá.

Dobrat se pravdy není jednoduché a je třeba provést vlastní analýzu a zkontrolovat nabídky na kompletnost.

 

Microsoft FUD Video Microsoft about the top 10 VMware Myths

...

Read More »

Vyšla nová verze Microsoft Network Monitor 3.3.

Version:   3.3 1641 Date Published:  4/21/2009 Link pro download

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=983b941d-06cb-4658-b7f6-3088333d062f

 

Informace o novinkách v této verzi

http://blogs.technet.com/netmon/default.aspx

powered by metaPost

...

Read More »

Pokud máte zaplacenou podporu (SnS) pro vaše VMware řešení získáte při přechodu na novou verzi zajímavé výhody v podobě nových funkcí.

Pokud podporu zaplacenou nemáte doporučuji dokoupit i když budete muset zaplatit i zpětně.

Jaké můžete získat výhody ?

Povýšení na vSphere Standard z VI3 Foundation vám přinese funkci High Availability (HA). Povýšení z VI3 Enteprise vám umožní získat nové funkce Fault Tolerance a další.                                                                                               image

další informace najdete...

Read More »

V tiskové zprávě http://vmware.com/company/news/releases/vsphere-launch.html je oznámení nové verze virtuální infrastruktury od VMware.

Stránky produktu jsou na http://vmware.com/products/vsphere/

Popis nových funkcí                                                                                   

Key features summary.  

What's New in VMware vSphere 4: Storage Whitepaper. What's New in VMware vSphere 4: Virtual Networking Whitepaper.  

Ceny

Pricing & Packaging Whitepaper

 

Porovnání edicí...

Read More »

Rozšíření z příkazové řádky

Pokud narazíte na problém jak zvětšit nebo upravit disk pro VMware Workstation je třeba použít program vmware-vdiskmanager z příkazové řádky s parametry.

vmware-vdiskmanager.exe -x 36GB myDisk.vmdk

S diskem můžete dělat i spoustu jiných věcí .

C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Workstation>vmware-vdiskmanager.exeVMware Virtual Disk Manager - build 118166.Usage: vmware-vdiskmanager.exe OPTIONS | Offline disk manipulation utility  Operations, only one may be specified at a time:     -c                       : create disk.  Additional creation options must                                be specified.  Only local virtual disks can be                                created.     -d                       : defragment the specified virtual disk. Only                                local virtual disks may be defragmented.     -k                       : shrink the specified virtual disk. Only local                                virtual disks may be shrunk.    ...

Read More »

Microsoft Press opět zveřejnil další knihu, kterou uvolnil zdarma. Tentokrát jde o 719 stránkovou knihu (24MB) o Windows SBS 2008.

 

SBS2008book

Windows® Small Business Server 2008 Administrator’s Companion By Charlie Russel and Sharon CrawfordISBN: 9780735620704 This comprehensive administrator’s reference delivers the details you need to successfully deploy, manage, and support Windows Small Business Server 2008.                                                                                                                                       ...

Read More »

Při aktualizacích a updatech pro VMware potřebujete zjistit jakou máte vlastně verzi a zda je nutné a potřebné nahrát novější verzi. Většinou se ve vlastnostech dozvíte číslo Build, které musíte zkontrolovat na download stránkách výrobce. Pro VMware platí následující čísla build u hlavních verzí.

Jde o anglickou verzi.                                                                                                                                                                                                             

Verze Datum vydání Build VMware ESX Server 3.5 Update 4 30 Mar 2009 Build 153875 VMware ESX Server 3.5 Update 3 6 Nov 2008 Build 123630 VMware ESX Server 3.5 Update 2 13 AUG 2008 Build 110268 ESX Server 3.5 Update 1 10 APR 2008 Build 82663 ESX Server 3.5 02/20/2008 Build 64607       VirtualCenter 2.5 Server Update 4 23 February 2009 Build 147633 VirtualCenter 2.5 Server Update 3 03 Oct 2008 Build 119598...

Read More »

Po přihlášení do VMware vCenter Convertor můžete zahájit proces HOT migrace (za běhu). Základní obrazovka je rozdělena na seznam úloh a informace o průběhu převodu.

Začnete tlačítkem “Convert Machine”.

Spustí se průvodce konverzí, kde vás jednotlivé kroky provedou postupem konverze.

Jednotlivé kroky jsou:

Specify source – zadání zdroje pro konverzi Specify destination – zadání cíle pro konverzi View/Edit options – editace možností Ready to complete – zahájení procesu konverze                                                                                                                                             

 converter_002

...

Read More »

Pokud chcete na apríla vyvést kolegy pěkným aprílovým žertíkem můžete vyzkoušet 100 % zatížení CPU pomocí kalkulačky.

Při testování funkcí na virtualizaci se občas používají nástroje pro CPU stress, které vytěžují stanici tak, aby se vynutilo chování přesunu stanic při nedostatku zdrojů. K podobnému účelu nepotřebujete speciální nástroj postačí vám Windows kalkulačka neboli calc.exe.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Spusťte kalkulačku a přepněte se do vědeckého režimu, zadejte číslo 20 a dvakrát stiskněte tlačítko n! nebo r!. Po prvním stisku dostanete číslo 2,432,902,008,176,640,000 po druhém dostanete 100 procentní využití CPU na hooooooodně dlouhou dobu.

 

image...

Read More »

Byl vydán VMware ESX 3.5(i) Update 4 Build: 153875. Ke stažení je na http://www.vmware.com/download/vi/

Upozornění ! Not all combinations of VirtualCenter and ESX Server versions are supported and not all of these highlighted features are available unless you are using VirtualCenter 2.5 Update 4 with ESX Server 3.5 Update 4. (ESX(i) 3.5 U4 requires vCenter 2.5 U2 or higher) This version of ESX Server requires a VMware Tools upgrade.  

Novinky a rozšíření:

Expanded Support for Enhanced vmxnet Adapter Enablement of Intel Xeon Processor 5500 Series QLogic Fibre Channel Adapter Driver Update Emulex Fibre Channel Adapter Driver Update LSI megaraid_sas and mptscsi Storage Controller Driver Update Newly Supported Guest Operating Systems Newly Supported Management Agents Newly Supported I/O Devices   Expanded Support for Enhanced vmxnet Adapter — This version of ESX Server includes an updated version of the VMXNET driver (VMXNET enhanced) for the following guest operating systems: Microsoft...

Read More »

Pro konverzi fyzických do virtuálních počítačů je možné použít VMware vCenter Converter Standalone.

Standalone verze nabízí několik částí:

Server Client Agent Popíšeme si postup instalace.

Postup instalace

snap001

První obrazovka informuje o instalaci, pokračujte tlačítkem “Next”.

 snap002

...

Read More »

Pro testování byl uvolněn Office Communications Server 2007 R2 jako VHD disk. Je zde DC, Exchange, OCS a W2K8.

co dodat ?

Brief Description This download comes as a pre-configured VHD. This download enables you evaluate Microsoft Office Communications Server 2007 R2 for 60 days. Date Published:    3/24/2009Language:   EnglishDownload Size:    664 KB - 8902.6 MB*

Start evaluating Office Communications Server today. Office Communications Server 2007 R2 delivers streamlined communications for your users so they can find and communicate with the right person, right now, from the applications they use most (like Office Outlook).

Odkaz ke stažení

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=3bfe2fb6-493b-42d6-859e-eddddf04e2e8

powered by metaPost

Read More »

Narazil jsem na výborný článek s přehledem nástrojů pro rozdělování pevných disků na oddíly (partition). Popisuje 10 nástrojů včetně jejich vlastností které vám pomohou rozdělení disku provést.

Popisované nástroje:

Ultimate Boot CD GParted Live System RescueCD TestDisk Ranish Partition Manager Partition Logic SwissKnife Cute Partition Manager (CPM) EaseUs Partition Manager eXtended FDisk Ke každému nástroji je k dispozici obrázek a odkaz ke stažení. Každý nástroj má jiné možnosti a funkce, které se mohou hodit.

Doporučuji zařadit odkaz se seznamem do oblíbených položek, případně některé nástroje vyzkoušet a zařadit do vlastní sbírky administrátorských nástrojů.

http://www.petri.co.il/the-ultimate-guide-to-hard-drive-partitioning.htm

powered by metaPost

Read More »

Pro zájemce o publikování podnikových aplikací je k dispozici na testování Intelligent Application Gateway 2007 Virtual Machine Trial. Je včetně SP2 a je nutná registrace před použitím.

Protože IAG bylo uvolněno i jako virtuální počítač, nejenom OEM HW appliance je k dispozici i nový systém cen a licencování http://www.microsoft.com/forefront/edgesecurity/iag/en/us/pricing-licensing.aspx  Nejvýhodnější je samozřejmě SPLA.

Co nového vám přinese IAG 2007 SP2 si můžete přečíst na http://blogs.technet.com/edgeaccessblog/archive/2008/11/02/iag-sp2-it-is-all-about-the-application.aspx

 

Pokud si chcete IAG vyzkoušet ve virtuálním prostředí stahujte zde http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=558b262b-f953-435c-a255-53e9d450527d

Brief Description Microsoft Whale Communications IAG 2007 Service...

Read More »

imageJak můžete také ovládat budoucí VMware přes mobil ukazuje níže uvedené video. Po přihlášení na VMware vCenter Mobile Access můžete provádět provádět migraci VM , ale také provádět recovery pomocí Site Recovery Manager, zobrazit Scheduled Tasks, Alarms and Events  a další akce.

věnujte tři minuty vašeho času na toto video

http://www.ntpro.nl/blog/archives/1020-VMware-vCenter-Mobile-Access-Technology-Preview.html

powered by metaPost

Read More »


  
Copyright 2005-2013 by PetrB