21. listopadu 2019
Reklama
 
     
SBS Blog
 
     
 Blog
Author: Petr Buchmaier Created: 3.12.2006 12:12
Windowsportál.cz - Server pro správce Windows a virtualizaci - Blog

Termín pro upgrade VCP3 na VCP4 byl do konce roku. Tento termín byl kvůli velkému zájmu prodloužen o měsíc do 31. ledna 2010.

Po tomto termínu musíte v případě upgrade absolvovat kurz “VMware vSphere What's New”. Současně běží i akce pro druhý pokus v případě že se vám nepodaří zkoušku složit na první pokus máte k dispozici bezplatně druhý pokus.

Aktuální informace k prodloužení najdete na http://mylearn.vmware.com/portals/certification/

 

Můj předchozí příspěvek k upgrade certifikace na VCP4 najdete na Upgrade VMware certifikace na vSphere VCP4 s možností druhého pokusu zdarma

 

Přípravné kurzy pro upgrade na VCP4

Pokud by byl zájem mohu připravit na začátek ledna kurz pro upgrade, který by obsahoval dvoudenní shrnutí nových funkcí se zaměřením na znalosti nutné pro složení zkoušky VCP4. Zájem o kurz zasílejte na skolenipcdir.cz...

Read More »

Poster VMware High-Availability (UPDATE: v1.2)

 image

Pěkné postery z webu www.hypervizor.com, které vysvětlují funkce VMware vSphere, tentokrát na téma vysoké dostupnosti (HA)

http://www.hypervizor.com/2009/12/diagram-vmware-high-availability/

 

vSphere 4 Reference Card verze 2.0

 image...

Read More »

Pro zájemce o nové verze Exchange 2010 a Office 2010 jsou k dispozici elektronické knihy ke stažení.

 

Seznam užívaných portů Exchange Network Port Reference

 

'Exchange 2010 - A Practical Approach' free e-book

Exchange 2010 - A Practical Approach

By Jaap Wesselius 180 page Download the eBook...

Read More »

Jaký je podstatný rozdíl mezi bezpečností produktů ESX a ESXi si uvědomíte při instalaci záplat (patch) a oprav.

Na školení, které jsem tento týden dělal jsem viděl následující rozdíl.

 

ESXi kritické patche počet 4 – slovy čtyři, přičemž ani jeden není podle mne security patchem, jde o opravy VMware tools, které se instalují do virtuálních počítačů a je vhodné si nahrát aktuální verzi na ESXi server a provést jejich upgrade.

 

ESXi400-200906402-BG - This fix includes an update for VMware Tools to add support for the Linux GOS running 2.6.28 kernels. ESXi400-200909402-BG - This fix includes updated VMware SVGA and mouse device drivers for supported Linux guest operating systems that use Xorg 7.5.  This fix adds Pre-Built Modules (PBMs) for Debian 5.0.1. This fix adds Pre-Built Modules (PBMs) for SUSE Linux Enterprise 11 VMI kernel. ESXi400-200911202-UG - Updates VMware Tools to U1 ESXi400-200911203-UG – Updates VI Client to U1 Takže žádné patche na vlastní ESXi kernel.

...

Read More »

Pro uživatele Windows 2008 R2 v provedení Core je k dispozici nový program pro usnadnění konfigurace - Core Configurator 2.0.

Funkce a úlohy které můžete nastavit:

Product Licensing Networking Features DCPromo Tool ISCSI Settings Server Roles and Features User and Group Permissions Share Creation and Deletion Dynamic Firewall settings Display | Screensaver Settings Add & Remove Drivers Proxy settings Windows Updates (Including WSUS) Multipath I/O Hyper-V including virtual machine thumbnails JoinDomain and Computer rename Add/remove programs Services WinRM Complete logging of all commands executed                                                                                                                  

Pics.jpg

 

http://www.codeplex.com/CoreConfig

powered by metaPost

Read More »

V poslední době se objevuje stále více vtipnějších příběhů Dilberta z oblasti IT. Nemohu si odpustit aspoň několik opravdu povedených.

 

image                                                                      

image

image

powered by metaPost

Read More »

Převod fyzických serverů do virtuálního prostředí se stále zrychluje, což zjednodušuje jejich správu a využití, ale současně se otevírá několik otázek převážně ohledně licencování těchto systémů. Jsou zde otázky

licencování virtualizačního prostředí (hypervizoru), managementu host serverů a virtuálních počítačů, licencování ve virtuálních počítačích (převody, omezení atd.) licencování aplikací licencování desktopů. Licencování hypervizoru

Zajímavé možnosti se nabízejí už při licencování hypervizorů. Jsou zde licence zdarma, placené dle počtu serverů, nebo podle počtu fyzických CPU. Licence zdarma jsou omezené svou funkčností a bariérami maxim. Licence placené jsou provozovány v několika modelech:

fyzický server (Parallels, XEN), fyzický server s určitým počtem virtuálních licencí na OS (Microsoft Edice Standard a Enteprise) + CAL bez počtu omezení OS licencí a CAL, ale dle počtu CPU (Microsoft Edice Datacentre) podle počtu fyzických procesorů (CPU) s rozlišením počtu jader (VMware) podle...

Read More »

Několik lidí si všimlo rozdílu mezi Windows 7 a Windows Server 2008 R2. Server je o dost rychlejší a bez zbytečných programů atd. Proto několik lidí například pro virtualizaci a práci správců začalo používat Windows Server 2008 R2 jako pracovní stanici.

Jak lze provádět ladění a případně přidávání jednotlivých komponent, nebo funkcí jako je hibernace atd. najdete na stránkách projektu Convert your Windows Server 2008 R2 to a Workstation!

 

Některé věci nemají moc smysl, ale některé drobnosti vám mohou pomoci.

 

http://www.win2008r2workstation.com/

powered by metaPost

Read More »

Protože používám často USB na instalaci VMware ESXi a poté mohu spustit virtualizaci jednoduše a rychle kdekoliv, čekal jsem kdy se objeví návod i pro instalaci Hyper-V. V prezentacích a dokumentech to bylo často zmiňováno jako skvělá možnost, ale návod byl jen pro OEM partnery.

Tato možnost je nepodporována, ale existuje návod, případně nástroj, který vám může pomoci.

Návod pro ruční přípravu: Deploying Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 on USB Flash Drive

 

Pokud nechcete provádět ruční postup existuje i nástroj, který vám může pomoci.                                                                                    

http://code.msdn.microsoft.com/BootHVSR2FromUSB

 

BootFromUSB-screenshot.PNG

požadavky na program:

...

Read More »

Přes několik zpráv že VMware vSphere Update 1 včera bude případně nebude vydán je k dispozici nová verze virtualizačního systému od VMware.

Můžete tedy stahovat přímo ze stránek VMware. http://downloads.vmware.com/d/info/datacenter_downloads/vmware_vsphere_4/4 Dnes v noci jsem nemohl spát, takže už mám staženo a začínám testovat funkce a upgrade atd.

Jaké jsou novinky v jednotlivých produktech ?

 

VMware ESX 4.0 Update 1 Release Notes

Informace o verzi: ESX 4.0 Update 1 | 19 Nov 2009 | Build 208167ESXi Update 1 Installable | 19 Nov 2009 | Build 208167ESXi Update 1 Embedded | 19 Nov 2009 | Build 208167

VMware View 4.0 support – This release adds support for VMware View 4.0, a solution built specifically for delivering desktops as a managed service from the protocol to the platform. Windows 7 and Windows 2008 R2 support –This release adds support for 32-bit and 64-bit versions of Windows 7 as well as 64-bit Windows 2008 R2 as guest OS platforms. In addition, the vSphere Client...

Read More »

Nová funkcionalita DirectAccess umožní připojení Windows 7 (určitých edicí) stále bez nutnosti VPN. Jak technologie funguje, jaká jsou omezení a jak provést nasazení popisuje nová příručka DirectAccess Design and Deployment Guides. Na 165 stranách je hodně informací včetně obrázků a nové úlohy IPv6, použití NAT a NAP, nebo certifikátů atd.

clip_image001

DirectAccess Design and Deployment Guides Brief Description These guides provide information about advantages, disadvantages, requirements, recommendations, and design considerations for deploying DirectAccess...

Read More »

Při použití System Center Virtual Machine Manager 2008 R2 může docházet k nepříjemným problémům se smazáním VHD disku. Při odstranění disku z virtuálního počítače dojde k k jeho odstranění, ale také k smazání VDH souboru z disku bez varování.

Problém popisuje KB976246 When you remove a virtual hard disk from a virtual machine in System Center Virtual Machine Manager 2008 R2, the .vhd file on the Hyper-V server is deleted without warning

Problém lze vyřešit hotfixem, který vás upozorní na smazání souboru.

Citace z KB

In Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2008 R2, you remove a virtual hard disk (VHD) from a virtual machine. You expect that the .vhd file is detached from the virtual machine. However, the .vhd file is actually deleted on the Hyper-V server.

http://support.microsoft.com/?kbid=976246

 

zdroj informace:http://blogs.technet.com/scvmm/archive/2009/11/16/kb976246-removing-a-vhd-from-a-virtual-machine-in-vmm-2008-r2-deletes-the-file-on-the-hyper-v-server-without-warning.aspx

powered by metaPost

Read More »

Při vytváření disku ve VMware vSphere nastavujete velikost, adaptér a mód práce disku. Co však v průvodci, ani v editaci disku po nastavení není k dispozici je nastavení politiky pro zápis cache informací . Toto nastavení je v GUI vSphere Client skryté.

Tuto možnost máte při připojení se na webové rozhraní (vSphere Web Access) kde můžete disk při vytváření nastavovat.

K dispozici jsou dvě možnosti nastavení politiky pro zápis Policies Write caching:

Optimize for safety - Choose this option to save all changes to the virtual disk before notifying the system. Optimize for performance - Choose this option to acknowledge changes to the virtual disk immediately, but save them at a later time.                                                                                                                                                             

image...

Read More »

Tuto otázku si už položil asi každý kdo se snaží nabízet něco malým firmám. Odpověď si ve článku What does it cost a Small Business to Implement Virtualization? připravil Shannon Snowden.

Jeho předpokládaný scénář je následující:

malá firma, jedna lokace 50 uživatelů celkem 20 virtuálních počítačů  (once P2V’d) all running Windows Server 2003/2008 Již mají 2 fyzické host servery. Mají 2 sockets, quad core CPUs schopné běhu ESX(i), XenServer neboHyper-V Mají nový iSCSI storage array připravené pro všechny VM a hypervizor Mají odpovídající síťovou strukturu pro redundanci Požadují 3 year (letou) podporu  Chtějí jednu z platforem  ESX or ESXi, XenServer, nebo Hyper-V Cena licencí je rozhodující faktor - pro zachování jednoduchosti ROI Požadováno je i HA a přesun VM bez výpadků.

 

Složité a drahé řešení, jednoduché neexistuje

...

Read More »

Na serveru www.bink.nu se objevil plánovaný přehled budoucích vydání produktů řady Forefront a System Center od Microsoftu.

Podívejte se co nás čeká v příštím roce v této oblasti.

Microsoft ForeFront Roadmap

ForeFront Roadmap                                                                                                                            Microsoft System Center Roadmap                                Microsoft System Center Roadmappowered by metaPost

Read More »


  
Copyright 2005-2013 by PetrB