21. listopadu 2019
Reklama
 
     
SBS Blog
 
     
 Blog
Author: Petr Buchmaier Created: 3.12.2006 12:12
Windowsportál.cz - Server pro správce Windows a virtualizaci - Blog

Možná jste někdy přemýšleli zda vám nové technologie přinesou výhody, nebo spíše problémy. Jedním z opakovaných problémů, které by jste měli eliminovat je použití technik TCP offload, RSS, Chimney. Od začátku jsou s nimi na Microsoft platformě problémy a přesto nám je skoro každá aktualizace zapíná.

Takže když je síť pomalá, nebo trvá 30 sec než se projeví první spojení zkontrolujte tyhle hrůzy ať nehledáte problém jinde.

 

Takže pro zopakování seznam možných projevů:

K serveru se nelze připojit pomocí protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Z počítače v místní síti se nelze připojit ke sdíleným složkám na serveru. K doméně nelze připojit klientský počítač. Z počítače s aplikací Microsoft Outlook se nelze připojit k serveru Exchange. Je možné, že neaktivní připojení k serveru Exchange nebudou vyčištěna. Síť je pomalá. Při komunikaci s počítačem se systémem Windows Vista může docházet ke zpomalení sítě. Nelze vytvořit odchozí připojení FTP ze serveru. Dochází k chybám serverové...

Read More »

Pokud jste to nezaznamenali došlo v poslední době k několika zajímavým akvizicím technologií, které produkty VMware opět posunují dále.

 

Zimbra – groupware řešení                                                                

Jednak to byla akvizice technologií Zimbra, která bude nabízena do malých a středních firem pro služby email, kalendáře a spolupráce. (přelož něco jako Exchange do cloud prostředí)

http://channelworld.cz/software/vmware-koupil-zimbru-jake-ma-plany-1399

http://www.vmware.com/company/news/releases/zimbra-close.html

 

RTO software – virtuální profily

Jako doplněk VMware View technologie virtuálních uživatelských profilů

http://blogs.vmware.com/view-point/2010/02/vmware-to-acquire-rto-software.html

http://www.vmware.com/files/pdf/VMware-RTO-acquisition-FAQ.pdf

doplněno: http://computerworld.cz/software/vmware-ziskal-rto-software-a-jeho-produkty-5753

...

Read More »

Pro lepší vysvětlení jak věci fungují začal VMware nabízet populární články ze svojí databáze znalostí (knowledgebase) KB ve formě krátkých názorných videí. Máte tak k dispozici  další kanál televize.Videa jsou k dispozici jak na blogu tak i jako kanál na youtube.com. Články jsou samozřejmě i v původní textové podobě.

                                                                                                                                                          

                                                                                                                         ...

Read More »

Možná jste si již někdy všimli jak se začíná prosazovat u některých lidí mobilní a datová závislost na stálém připojení, pocitu být online na facebooku, na twitteru atd. Nedávno o těchto nelátkových závislostech byl pořad v televizi. Myslím že ačkoliv masa uživatelů začíná do této závislosti propadat už existuje několik vizionářů, kteří se s této “stálé připojenosti a opojenosti” začínají vynořovat.

Nejsou to jména neznámá. Jeden z nejznámnějších je například Patrik Zandl (zakladadel serveru mobil.cz)

Z jeho stránek www.marigold.cz doporučuji k přečtení několik článků.

Lze přežít bez chytrého telefonu? A lze tím ušetřit čas?

Zpráva o příznacích z nepoužívání mobilního internetu

Boj se závislostí na mobilním internetu

...

Read More »

Byla vydána nová verze VMware View Manager 4.0.1, která umožňuje nové funkce a opravuje některé problémy.

 

Nové funkce:

Localization of VMware View – pro nás nepodstatné čeština tam není, ale jsou zde k dispozici nové jazyky Japanese, French, German, and simplified Chinese včetně manuálů VirtualCenter 2.5 Update 6 and ESX 3.5 Update 5 Support - View Manager 4.0.1 podporuje VirtualCenter 2.5 Update 6 a ESX 3.5 Update 5 Enhancements to the PCoIP Display Protocol – rozšířen virtual printing, Single sign-on podporuje další poskytovatele Sentillion a Imprivata, možnost používat mezinárodní klávesnice při PCoIP oprava problémů s PCoIP  

Další informace najdete na stránce s poznámkami k vydání

http://www.vmware.com/support/view40/doc/releasenotes_viewmanager401.html

 

Stránka ke stažení:

http://downloads.vmware.com/d/info/desktop_downloads/vmware_view/4_0

powered by metaPost

Read More »

image Microsoft Press uvolnil další knihu zdarma o virtualizaci tentokrát v R2 verzi - Understanding Microsoft Virtualization R2 Solutions.

Kniha má 480 stran a pojednává v šesti kapitolách o následujících virtualizačních technologiích.

Hyper-V and Remote Desktop Services in Windows Server 2008 R2, Microsoft Virtual Desktop Infrastructure, Microsoft Application Virtualization 4.5, Microsoft Enterprise Desktop Virtualization, Windows Virtual PC and Windows XP Mode, System Center Virtual Machine Manager...

Read More »

Po uvolnění anglické verze je nyní k dispozici i česká verze Microsoft Security Essentials což je bezplatný antivirový program.

Citace ze stránek firmy Microsoft.

Program Microsoft Security Essentials zajišťuje pro váš domácí počítač ochranu v reálném čase a chrání před viry, spywarem a dalším škodlivým softwarem. Program Microsoft Security Essentials je bezplatný* program ke stažení od společnosti Microsoft, který se snadno instaluje i používá a je vždy aktuální, abyste si mohli být jisti, že je váš počítač chráněn nejnovější technologií. Snadno poznáte, jestli je váš počítač zabezpečen - pokud jste zelení, nemáte se čeho bát.                                                                                                        

Odkaz ke stažení  http://www.microsoft.com/security_essentials/

powered by metaPost

Read More »

Každý kdo provádí virtualizaci informačních systémů systémy se již setkal s problémy jak připojit USB zařízení do virtuálního počítače když hypervizor tuto možnost nenabízí.

Pojďme se podívat na možnosti jak to provést pomocí softwarové nebo hw verze přesměrování USB portů.

 

Softwarová verze

Propojení pomocí předávání USB zařízení z jednoho počítače pomocí SW na druhý přes síť. Nabídek je opravdu hodně, nevýhodou může být počítač, který musí běžet a zajišťovat přesměrování. SW různé kvality a ceny, trial verze umožní vyzkoušení obvykle na 15dnů.                                                                

 

http://www.usb-over-ethernet.com/productoverview.html

http://www.virtualserialport.com/products/usb-over-network/?gr=usb01&gclid=CNrBro3X-Z8CFdAvpAodpBZbWA

http://www.usb-over-network.com/usbnet-solutions/virtual.html

http://www.eltima.com/products/usb-over-ethernet/

http://www.incentivespro.com/usb-redirector.html

 

...

Read More »

Termín pro upgrade VCP3 na VCP4 byl do konce roku. Tento termín byl kvůli velkému zájmu prodloužen o měsíc do 31. ledna 2010.

Po tomto termínu musíte v případě upgrade absolvovat kurz “VMware vSphere What's New”. Současně běží i akce pro druhý pokus v případě že se vám nepodaří zkoušku složit na první pokus máte k dispozici bezplatně druhý pokus.

Aktuální informace k prodloužení najdete na http://mylearn.vmware.com/portals/certification/

 

Můj předchozí příspěvek k upgrade certifikace na VCP4 najdete na Upgrade VMware certifikace na vSphere VCP4 s možností druhého pokusu zdarma

 

Přípravné kurzy pro upgrade na VCP4

Pokud by byl zájem mohu připravit na začátek ledna kurz pro upgrade, který by obsahoval dvoudenní shrnutí nových funkcí se zaměřením na znalosti nutné pro složení zkoušky VCP4. Zájem o kurz zasílejte na skolenipcdir.cz...

Read More »

Poster VMware High-Availability (UPDATE: v1.2)

 image

Pěkné postery z webu www.hypervizor.com, které vysvětlují funkce VMware vSphere, tentokrát na téma vysoké dostupnosti (HA)

http://www.hypervizor.com/2009/12/diagram-vmware-high-availability/

 

vSphere 4 Reference Card verze 2.0

 image...

Read More »

Pro zájemce o nové verze Exchange 2010 a Office 2010 jsou k dispozici elektronické knihy ke stažení.

 

Seznam užívaných portů Exchange Network Port Reference

 

'Exchange 2010 - A Practical Approach' free e-book

Exchange 2010 - A Practical Approach

By Jaap Wesselius 180 page Download the eBook...

Read More »

Jaký je podstatný rozdíl mezi bezpečností produktů ESX a ESXi si uvědomíte při instalaci záplat (patch) a oprav.

Na školení, které jsem tento týden dělal jsem viděl následující rozdíl.

 

ESXi kritické patche počet 4 – slovy čtyři, přičemž ani jeden není podle mne security patchem, jde o opravy VMware tools, které se instalují do virtuálních počítačů a je vhodné si nahrát aktuální verzi na ESXi server a provést jejich upgrade.

 

ESXi400-200906402-BG - This fix includes an update for VMware Tools to add support for the Linux GOS running 2.6.28 kernels. ESXi400-200909402-BG - This fix includes updated VMware SVGA and mouse device drivers for supported Linux guest operating systems that use Xorg 7.5.  This fix adds Pre-Built Modules (PBMs) for Debian 5.0.1. This fix adds Pre-Built Modules (PBMs) for SUSE Linux Enterprise 11 VMI kernel. ESXi400-200911202-UG - Updates VMware Tools to U1 ESXi400-200911203-UG – Updates VI Client to U1 Takže žádné patche na vlastní ESXi kernel.

...

Read More »

Pro uživatele Windows 2008 R2 v provedení Core je k dispozici nový program pro usnadnění konfigurace - Core Configurator 2.0.

Funkce a úlohy které můžete nastavit:

Product Licensing Networking Features DCPromo Tool ISCSI Settings Server Roles and Features User and Group Permissions Share Creation and Deletion Dynamic Firewall settings Display | Screensaver Settings Add & Remove Drivers Proxy settings Windows Updates (Including WSUS) Multipath I/O Hyper-V including virtual machine thumbnails JoinDomain and Computer rename Add/remove programs Services WinRM Complete logging of all commands executed                                                                                                                  

Pics.jpg

 

http://www.codeplex.com/CoreConfig

powered by metaPost

Read More »

V poslední době se objevuje stále více vtipnějších příběhů Dilberta z oblasti IT. Nemohu si odpustit aspoň několik opravdu povedených.

 

image                                                                      

image

image

powered by metaPost

Read More »

Převod fyzických serverů do virtuálního prostředí se stále zrychluje, což zjednodušuje jejich správu a využití, ale současně se otevírá několik otázek převážně ohledně licencování těchto systémů. Jsou zde otázky

licencování virtualizačního prostředí (hypervizoru), managementu host serverů a virtuálních počítačů, licencování ve virtuálních počítačích (převody, omezení atd.) licencování aplikací licencování desktopů. Licencování hypervizoru

Zajímavé možnosti se nabízejí už při licencování hypervizorů. Jsou zde licence zdarma, placené dle počtu serverů, nebo podle počtu fyzických CPU. Licence zdarma jsou omezené svou funkčností a bariérami maxim. Licence placené jsou provozovány v několika modelech:

fyzický server (Parallels, XEN), fyzický server s určitým počtem virtuálních licencí na OS (Microsoft Edice Standard a Enteprise) + CAL bez počtu omezení OS licencí a CAL, ale dle počtu CPU (Microsoft Edice Datacentre) podle počtu fyzických procesorů (CPU) s rozlišením počtu jader (VMware) podle...

Read More »


  
Copyright 2005-2013 by PetrB