23. října 2019
Reklama
 
     
SBS Blog
 
     
 Blog
Author: Petr Buchmaier Created: 3.12.2006 12:12
Windowsportál.cz - Server pro správce Windows a virtualizaci - Blog

nové dokumentace od VMware, které stojí za přečtení

VMware vStorage Virtual Machine File System - Technical Overview and Best Practiceskrátký přehled VMFS a jak ho používat

http://www.vmware.com/resources/techresources/10110

  VMware SAN System Design and Deployment Guide dokument dočasně stažen a nahrazen verzí may 2010

http://www.vmware.com/files/pdf/techpaper/SAN_Design_and_Deployment_Guide.pdf

www.vmware.com/pdf/vsp_4_san_design_deploy.pdf

 

VMware vSphere 4.0 Security Hardening Guide bezpečnost je důležitá, ale všechno v tomto dokumentu nezkoušejte, můžete se dočkat nepříjemných překvapení ;-) http://www.vmware.com/resources/techresources/10109powered by metaPost

Read More »

Zpráva o rozdělení trhu virtualizace od Gartner byla dlouho očekávána.

 

image

 

 

Přečtěte si celou 11 stránkovou zprávu Gartner - Magic Quardant for x86 Server Virtualization Infrastructure

http://www.vmware.com/files/pdf/cloud/Gartner-VMware-Magic-Quadrant.pdf?src=WWW_Gartner_HPHero

powered by metaPost

Read More »

Po delší přestávce (dva měsíce) zase posílám info na blog. Měl jsem hodně práce, přednášení, stavba, nová práce a nový projekt atd. Večer jsem počítač nezapínal, nebyla chuť, ráno jsem nestíhal. Všiml jsem si že nikomu informace neschází a těch pár náhodných návštěvníků přichází na předchozí články v drtivé většině přes google vyhledávání. Přemýšlím zda pokračovat v psaní blogu. Novinek a zajímavých je stále dost ale bez publika blog nemá moc smysl. Protože pracuji na větším projektu, který se ukazuje velmi obsáhlým uvažuji o zaznamenávání vlastních poznámek a řešení z tohoto projektu pro vlastni budoucí využití (webová paměť, kterou používám na školeních). Cítím že ani nikdo z výrobců (Microsoft, VMware) nemá  zájem o technické zpravodajství a komunita je zde velmi vlažná.

===================

a teď technicky: pro vaši informaci vyšel The Active Directory Migration Tool version 3.2 , který pracuje na Windows 2008 R2 serveru.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=20c0db45-db16-4d10-99f2-539b7277ccdb

...

Read More »

Pokud se potřebujete seznámit s virtualizací od Microsoftu a jejich konceptem Dynamic Data Center (DDC) doporučuji ke shlédnutí dlouhý seriál videonahrávek na Channel9.

 

Get free DDC Training Online

Module 1: Overview of the Dynamic Data Center (48:41)

In this module you will learn about Microsoft’s vision for the Dynamic Data Center and get an introduction for how it works. You will learn about DDC management services for hosters, along with hardware and infrastructure requirements for setting up the DDC. Module 2: Configuring a Dynamic Data Center Virtualization Infrastructure · Module2/Lesson1 (18:07): Hyper-V in Windows Server 2008 R2 Overview · Module2/Lesson2 (18:04): Networking with Hyper-V...

Read More »

Poměrně velký skok se udál při vydání VMware ThinApp 4.5, který umožňuje virtualizaci aplikací, respektive jejich oddělení od operačního systému. Aplikace žije ve virtuálním kontejneru, co se týká komunikace s operačním systémem.

Hlavní novinky:

Support for new operating systems: Windows 7, and Windows Server 2008 R2 New Relink utility for upgrading applications without the need to repackage or rebuilding them Improve support for MSI packages larger than 2 GB I/O performance improvement for Virtual Desktop Infrastructure Memory  sharing improvements for suites of applications and Terminal Server Startup time improvements Bandwidth consumption improvements New packages.ini parameter: OptimizedFor Support for capturing on partially non-clean PC Quality Reporting 1.0 Journaling of Virtual file system meta data and virtual registry Improved support for application white listing (AppLocker for Windows 7) User interface improvements Quality improvements & Wine test ThinApp Community Portal for Applications...

Read More »

Technologie VMsafe řeší problémy bezpečnosti ve virtuálních počítačích. Do kernelu hypervizoru  je přidána mezivrstva, která umožňuje přesměrovat požadavky a data proudící do virtuálního počítače na kontrolní systém (engine), který provede jejich vyhodnocení a přístup, nebo data povolí, nebo zamítne. Ve virtuálním počítači se tak nemůže skrývat například rootkit, protože inspekce na úrovni vstupující paměti a instrukcí procesoru jej odhalí. (pokud jde o známý typ, nebo známé chování)

 

Stránka technologie VMsafehttp://www.vmware.com/technical-resources/security/vmsafe/security_technology.html

 

Krátké video vysvětlující funkci VMsafe...

Read More »

Pokud chcete emulovat prostředí pro vývoj aplikací, nebo jejich konfiguraci v systému Windows Phone 7 – máte k dispozici vývojové prostředí včetně emulátoru.

Demo ukázku videa jak emulátor pracuje najdete na  http://www.istartedsomething.com/20100316/windows-phone-7-series-emulator-demo-settings/

 

Windows Phone Developer Tools CTP

 

Overview

The Windows Phone Developer Tools CTP includes the followingVisual Studio 2010 Express for Windows Phone CTPWindows Phone Emulator CTPSilverlight for Windows Phone CTPXNA 4.0 Game Studio CTP

 

System Requirements

Windows 7; Windows Vista Windows® Vista® (x86 and x64) ENU with Service Pack 2 – all editions except Starter Edition Windows 7 (x86 and x64) ENU – all editions except Starter Edition Installation requires 3 GB of free disk space on the system drive. 2 GB RAM DirectX 10 capable graphics card with a WDDM 1.1 driver  

Odkaz ke stažení:http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=2338b5d1-79d8-46af-b828-380b0f854203&displaylang=en

powered by metaPost

Read More »

Podle všech výzkumů jsou to ty s vysokou mírou znalostí a specializace.

Žebříček TOP 5 technických certifikací podle výše průměrného platu

$99,928 - CISSP (Cert. Info. Sys. Security Professional) $93,953 - CCDA (Cisco Certified Design Associate) $91,271 - VMware Certified Professional $89,864 - CCNP (Cisco Certified Network Professional) $86,454 - MCSE (MS Certified Systems Engineer)  

Jsou to údaje na americkém trhu, u nás podobné statistiky pokud vím neexistují.

 

Zdroj:

http://www.vmwarewolf.com/vcp-in-top-three-money-making-certs/

http://blogs.zdnet.com/BTL/?p=31880

powered by metaPost

Read More »

V současné době nabízí VMware akci na nákup balíčku VMware vSphere Essentials za polovinu ceny. Snížení je z ceny 995$ na 495$.

Za tuto cenu můžete používat virtualizaci na 3 fyzických serverech a se správou pomocí VMware vCenter Server.

Nabídka je platná do 15.6.2010

 

Pokud budete mít zájem této nabídky využít a začít virtualizovat i ve vaší firmě můžete se na mne obrátit.

 

VMware vSphere Essentials poskytuje řešení typu vše v jednom pro malé kanceláře. Umožňuje virtualizovat tři fyzické servery (každý s max. dvěma procesory) za účelem konsolidace a správy aplikací, snižuje provozní i hardwarové náklady a nevyžaduje vysokou počáteční investici. VMware vSphere Essentials obsahuje: VMware ESXi and VMware ESX (deployment-time choice) VMware vStorage VMFS Four-way virtual SMP VMware vCenter Server Agent VMware vStorage APIs / VCB VMware vCenter Update Manager VMware vCenter Server for Essentials Produkt vSphere Essentials v ceně obsahuje předplatné (subscription) na jeden rok....

Read More »

V nejbližší době se budou konat dvě akce v oblasti virtualizace, kde se můžete dozvědět zajímavé informace v oblasti desktopové virtualizace a cloud computing.

 

VMware View 2010

která se uskuteční 17. března 2010 v Konferenčním centru CITY v Praze.

Konference VMware View 2010 je zaměřena na představení nové verze produktu z oblasti desktopové virtualizace VMware View 4. Návštěva konference VMware View 2010 představuje unikátní příležitost seznámit se s technickým řešením View 4, s praktickými ukázkami nasazení řešení u konkrétních zákazníků a možnostmi zprávy a bezpečnosti desktopové virtualizace.  

Kapacita konference je plně obsazena, proto byla registrace ukončena v 9:00 hod, 15. března 2010.

Odkaz: http://vmwareview.cz/

 

 

CLOUD COMPUTING konference 2010 "Infraštruktúra ako služba"

ktorá sa bude konať v stredu 24. marca 2010 v Hoteli Gate One. Bratislava

je celodenný odborný...

Read More »

Zajímavý nástroj na správu systémů ve virtualizaci. Umožňuje prohlížení a manipulaci se souborovým systémem uvnitř virtuálních počítačů, práci se snapshoty, task manager pro spouštění, nebo ukončování úloh, práci se stanicemi.

Podívejte se na videa a vyzkoušejte.

  

...

Read More »

Podle posledních zpráv byl ukončen další vývoj produktu Windows Essential Business Server (EBS).

Zdůvodněním je změna nových IT trendů atd. Komerčně asi nebyl produkt EBS příliš úspěšný, ale měl vynikající tým lidí, který bude převeden do serverové a cloud divize. Pro hodně lidí je to jako blesk z čistého nebe.

 

citace z http://blogs.technet.com/essentialbusinessserver/

Today, we announced the decision to streamline our server product portfolio and will discontinue future development of EBS, effective June 30th, 2010. We recognize that ending future editions of EBS could result in additional cost and complexity for our EBS customers. Therefore, we are going to provide a limited offer for all EBS 2008 customers. Beginning on June 30, 2010 through December 31, 2010, current EBS 2008 customers can get the individual component software from the EBS 2008 suite for free (local taxes, shipping and handling charges may apply).

 

Další informace a reakce komunity bude zajímavé...

Read More »

Nabízím školení VMware virtualizace v několika různých kurzech. Jde o rozšiřující školení zaměřené na další aspekty virtualizace jako je správa sítě, bezpečnost, zálohování a obnova, případně virtuální desktopy. Tato školení nejsou certifikovaná a neslouží jako kurz pro zkoušku VCP. Jsou určena správců, kteří potřebují s VMware virtualizací pracovat a mají zájem o praktické zkušenosti.

V současné době probíhají školení v Brně a Bratislavě, v jednání je možnost pořádat tato školení i v Praze. Podívejte se na seznam školení a případné termíny.

 

Školení VMware vSphere – instalace, konfigurace a správa Kurz seznámí účastníky se systémem VMware vSphere 4, ESX/ESXi 4 Server, vCenter Server 4 a jeho instalací, konfigurací, administrací, obsluhou, zabezpečením, zálohováním a vzdálenou správou. Kurz je určen pro správce sítí a systémů, kteří mají za úkol integrovat a spravovat tento systém. Časový rozvrh: 4 dny...

Read More »

Možná jste si toho nevšimli, ale pro VMware 3.5  a VMware Virtual Center Server 2.5 končí hlavní podpora 21.května 2010. Proto je správný čas na upgrade na VMware vSphere 4.0.

 

Stav podpory najdete na stránce http://www.vmware.com/support/policies/lifecycle/vi/eos.html

image

Jak se liší General Support a Extended Support najdete na hlavní stránce http://www.vmware.com/support/policies/lifecycle/vi/

V extended době nebudou vydávány nekritické opravy a podporován nový HD....

Read More »

Možná jste někdy přemýšleli zda vám nové technologie přinesou výhody, nebo spíše problémy. Jedním z opakovaných problémů, které by jste měli eliminovat je použití technik TCP offload, RSS, Chimney. Od začátku jsou s nimi na Microsoft platformě problémy a přesto nám je skoro každá aktualizace zapíná.

Takže když je síť pomalá, nebo trvá 30 sec než se projeví první spojení zkontrolujte tyhle hrůzy ať nehledáte problém jinde.

 

Takže pro zopakování seznam možných projevů:

K serveru se nelze připojit pomocí protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Z počítače v místní síti se nelze připojit ke sdíleným složkám na serveru. K doméně nelze připojit klientský počítač. Z počítače s aplikací Microsoft Outlook se nelze připojit k serveru Exchange. Je možné, že neaktivní připojení k serveru Exchange nebudou vyčištěna. Síť je pomalá. Při komunikaci s počítačem se systémem Windows Vista může docházet ke zpomalení sítě. Nelze vytvořit odchozí připojení FTP ze serveru. Dochází k chybám serverové...

Read More »


  
Copyright 2005-2013 by PetrB