21. listopadu 2019
Reklama
 
     
SBS Blog
 
     
 Blog
Author: Petr Buchmaier Created: 3.12.2006 12:12
Windowsportál.cz - Server pro správce Windows a virtualizaci - Blog

Včera byla oznámena nová verze VMware vSphere 5.0 včetně dalších nových verzí navazujících produktů. Ke stažení bude k dispozici v nejbližších dnech.

Změn je poměrně hodně, takže jen ve zkratce

vSphere Auto Deploy – systém na deployment a patche pro ESXi se startem pres PXE Nový formát virtuálního počítače (Version 8), podpora 3D grafiky, USB 3.0, podpora Apple vSphere Storage DRS Profile-Driven Storage vSphere File System verze 5 – rozšíření velikosti VMFS storage VMware vCenter Server Appliance – vCenter Server jako připraveny Linux VM  

O spoustě ostatních novinek budu psát v následujících dnech, takže jen pár odkazů na další informace.

 

Základní info o novinkách

http://www.vmware.com/files/pdf/products/vsphere/vmware-what-is-new-vsphere5.pdf

 

Technické změnyhttp://www.vmware.com/files/pdf/techpaper/Whats-New-VMware-vSphere-50-Platform-Technical-Whitepaper.pdfhttp://www.vmware.com/files/pdf/techpaper/Whats-New-VMware-vSphere-50-Availability-Technical-Whitepaper.pdfhttp://www.vmware.com/files/pdf/techpaper/Whats-New-VMware-vSphere-50-Networking-Technical-Whitepaper.pdfhttp://www.vmware.com/files/pdf/techpaper/Whats-New-VMware-vSphere-50-Performance-Technical-Whitepaper.pdfhttp://www.vmware.com/files/pdf/techpaper/Whats-New-VMware-vSphere-50-Storage-Technical-Whitepaper.pdf

...

Read More »

Při přechodu na VMware vCenter Server 4.1 se může vyskytnout pár drobností, které mohou upgrade poněkud ztížit.

Prováděl jsem podobný upgrade v rozsáhlém prostředí, kde se na rozdíl od školení kde jsou čisté instalace můžete setkat s různými nekonzistencemi.

 

Při dokončení instalace, nebo upgrade se může objevit chyba “Setup cannot create vCenter Server Directory Services instance. Error 28038”

K řešení můžete použít následující KB

Upgrading to vCenter Server 4.0 fails with the error: Setup cannot create vCenter Server Directory Services http://kb.vmware.com/kb/1015887 Installing vCenter Server 4.1 on a Windows 2008 R2 system fails http://kb.vmware.com/kb/1025668 Installing vCenter Server 4.x does not complete with Windows Server 2008 http://kb.vmware.com/kb/1013822...

Read More »

Pro zákazníky a uživatele VMware vSphere se nabízí nový kurz zdarma popisující přechod na ESXi.

Po dokončení kurzu a odpovědi na dotazník můžete získat FREE ebook kopii knihy  “VMware ESXi: Planning, Implementation, and Security” od Dave Mishchenko.

 

Obsah kurzu“Transition to ESXi Essentials”:

Transition to ESXi Overview provides an overview of why a transition to the ESXi hypervisor is necessary and addresses questions that customers might ask before transitioning to ESXi. Compare and Contrast VMware ESXi and VMware ESX discusses what is different between the ESXi and ESX architectures. Install and Configure VMware ESXi discusses the prerequisites for the ESXi installation, describes the installation process, demonstrates the configuration steps and migration process...

Read More »

K novému systému SBS 2011 jsem připravil nový kurz. Doba kurzu byla zkrácena na dva dny a kurz nahrazuje kurz pro SBS 2008. V lednu jsem úspěšně složil zkoušku na SBS 70-169 TS: Windows Small Business Server 2011, Configuration a protože se již několik let SBS věnuji doufám že vám moje zkušenosti a znalosti vložené do tohoto kurzu pomohou k prohloubení informací o SBS.

Podle všech informací Microsoft neplánuje samostatný MOC kurz na SBS 2011, SBS2011 EXAM Preparation Materials, takže tento kurz bude možná jedinou možností jak se s SBS2011 seznámit.

odkaz na školení a volné termíny se již brzo objeví na www.pcdir.cz

  Aktualizace:    dodán aktuální termín a cena http://www.pcdir.cz/skoleni/SBS-Windows-Small-Business-Server-2011-instalace-sprava-a-konfigurace.aspx

...

Read More »

Na stránkách labs.vmware.com se objevil nástroj na řízení virtuálních počítačů na hypervizoru Hyper-V - vCenter XVP Manager and Converter.

Jednoduchý nastroj umožňuje integraci Hyper-V systémů do vCenter a správu a případnou konverzi virtuálních počítačů.

Přiložena jsou i videa popisující instalaci nástroje, správu hypervizoru  a virtuálních počítačů a případně konverzi virtuálních počítačů. Vše se provádí ve známém prostředí vSphere klienta.

 

Popis funkcí

VMware vCenter XVP Manager and Converter provides basic virtualization management capabilities for non-vSphere hypervisor platforms towards enabling centralized visibility and control across heterogeneous virtual infrastructures. It also simplifies and enables easy migrations of virtual machines from non-vSphere virtualization platforms to VMware vSphere.

Features Management of the following...

Read More »

Vyšla další verze VMware View 4.6 a ThinApp 4.6.1

http://blogs.vmware.com/view/2011/02/vmware-view-46-announcement.html

 

http://blogs.vmware.com/thinapp/2011/02/vmware-thinapp-461-whats-new.html

 

 

Kniha zdarma k VMware View 4.5 v PDF formatu

http://www.rtfm-ed.co.uk/2011/02/25/my-view-4-5-guide-is-now-free-to-download/

powered by metaPost

...

Read More »

Skoro každý měsíc probíhá nějaká konference o virtualizaci pro manažery a v sále se davově skanduje TŘESK, PLESK, CLOUD. Pokud chcete byt in musíte se také zúčastnit. Nejspíš se nic moc nedozvíte, ale budete mít oběd v Praze, igelitku s materiály a pocit že jste tam byli.

Připomíná mi to dobu před pár lety, kdy všichni křičeli PKI, security atd..

 

Virtualizace 2011 ICT efektivněji - kdy, jak a čím virtualizovat?   Hotel Diplomat, Praha   10. 03. 2011 Virtualizace je jednou z mála technologií, která neměla jepičí život. Důvodem je její univerzálnost (použitelná kdekoliv od desktopů přes servery až po datová centra stejně jako lze virtualizovat nejen software, ale i hardware) a naprosto jednoznačný ekonomický i technický přínos. Tam, kde dosud stály nepřekonatelné bariéry, jsou najednou dveře otevřené. Virtualizaci si dnes nikdo nemůže dovolit ignorovat, stala se nedílnou součástí kybernetického prostoru...

Read More »

Ve středu jsme se sešli v Brně na setkání VMUG Czech Republic s přednáškou “Přechod na ESXi”. Připravil jsem si 30 stránek prezentace v Powerpointu, ale velkou část jsem předváděl ukázky, případně odpovídal na zvídavé dotazy. Povedla se hned poprvé nastartovat atmosféra jakou měli první setkání WUG před pár lety. Vedla se vzájemná diskuze mezi účastníky, kteří radili méně zkušeným kolegům. Předpokládal jsem díky složení vyšší úroveň posluchačů a proto jsme se nezdržovali základy, ale šli hlouběji k praktickým věcem.

 

Něco z obsahu

Architektura ESXi – historie ESXi, image a velikost, rozdíl ESXi3 a ESXi4 Vlastnosti a srovnání s ESX DCUI a TSM(Direct Console User Interface , Tech Support Mode) Deployment = Instalace – scriptova instalace pomocí UDA, diskless instalace Správa ESXi – nástroje pro správu, web přístup   Obrázky pro dokreslení atmosféry IMAG0014   ...

Read More »

V novém roce připravuji kurz zaměřený na VMware vSphere 4.1 s popisem změn a novinek, které tato verze přináší.

Kurz seznámí účastníky se systémem VMware vSphere 4, ESX/ESXi 4 Server, vCenter Server 4.1 a jeho instalací, konfigurací, administrací, obsluhou, zabezpečením, zálohováním a vzdálenou správou. Kurz je určen pro správce sítí a systémů, kteří mají za úkol integrovat a spravovat tento systém.   Časový rozvrh: 4 dny (9:00 hod. - 17:00 hod.)

Cena kurzu bez DPH: 22 900 Kč

V ceně je publikace v hodnotě: 800 Kč

 

Aktuální termíny kurzu:    31.1. -  3.2.2011   http://www.pcdir.cz/skoleni/VMW2-VMware-vSphere-instalace-konfigurace-a-sprava.aspx powered by metaPost

...

Read More »

VMware User Group meeting 26.1.2011 v Brně Registrujte se na setkání VMUG v Brně s přednáškou "Přechod na ESXi" - architektura, správa a nasazení ESXi” plán setkání: 17.00    Informace o VMUG a dnešním setkání 17.20    První část přednášky 18.30    přestávka na občerstvení 19.00    druhá část přednášky 20.00    diskuze 21.00    ukončení a přesun na diskuzi do restaurace "U Měděné pánve"   Místo setkání:           Školící středisko PC-DIR, Mlýnská 70, 602 00 Brno   odkaz na mapu: http://www.mapy.cz/#st=s@sss=1@ssq=id%3Apremise%20153978 Doprava: Od Hlavního nádraží tramvají číslo 8, 10, nebo 13 na zastávku Masná, nebo autobusem zastávka Hladíkova.   Registrační formulář: https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGNXaWstekplZDBwTHRiX0VuMGs0RWc6MQ zaregistrujte se pro zjištění...

Read More »

Se smutkem Vám musím oznámit rozloučení s přítelem a kolegou Václavem Habrem, který zemřel v začátku tohoto roku.

Marně hledám slova, kterými tuto zprávu psát a jak vyjádřit ztrátu, která nás postihla. Vašek byl jedním z nejlepších IT kolegů a přátel, které jsem měl tu možnost poznat. Společné chvíle na WUG setkáních, pracovní záležitosti, ale i soukromé debaty u čaje, nebo kofoly se mi navždy zapsaly do paměti.

Každý kdo ho poznal byl překvapen jeho ochotou pomoci a  jeho schopností vyřešit i nesložitější problémy. Právě pro své hluboké znalosti Windows patřil mezi pár specialistů, kteří sice nejsou známi mediálně, ale o to větší znalosti mají.

Často jsem jsem na něj v poslední době myslel a pociťoval bezmoc z toho, že mu nemohu již pomoci.

 

Děkuji všem, kteří na něj vzpomenou.

 

parte

powered by metaPost

Read More »

 

Co napsat k závěru roku 2010 ?

 

Asi to, že tento rok byl opravdu výzvou jak jsem měl napsáno po několik měsíců ve statutu na Skype. Začátek roku se nepodařil tak jak bych si představoval, ale alespoň jsem mohl o některých věcech přemýšlet trochu jinak. Podařilo se mi spustit přednášky na virtualizaci a SBS a dělat zajímavou práci, která má dobrý výsledek. Napsal jsem na web pár článků (méně než bych chtěl, ale bez pořádného LABu to moc nejde) návštěvnost stránek byla 58 756 shlédnutí. Potkalo mě několik šťastných i smutných chvil ale takový už život je.

 

Co nás čeká na příští rok 2011 ?

Virtuální svět sublimuje do oblak, ale čeká nás nová verze (generace)  vSphere a dost nástrojů pro management virtuálního prostředí. V oblasti SBS je to SBS2011 na který začínám připravovat školení.

Tento rok se chystám nastartovat VMware User Group setkání v Brně, udělat VCAP a jiné certifikace atd. Bylo by pěkné obnovit komunikaci s Microsoftem v SMB oblasti. Na léto se konečně chystám...

Read More »

Intel Hybrid Cloud je systém založený na předplatném lokálně hostovaného serveru s pay-as-you-go. Je určen pro malé firmy, které získají všechny výhody cloud řešení a mají systém a data ve své lokalitě. Partneři mohou vydělávat na prodeji “managed services” a nabízet řešení pod svojí značkou.

Partner umístí objednaný Intel® Hybrid Cloud Server k zákazníkovi a do Intelu je zasílán měsíční report o používání licencí, na základě kterého je vystavena faktura partnerovi za užívání hardware a software, který MSP partner doplní o svoji podporu a účtuje zákazníkovi.

image

 

Technické podrobnosti...

Read More »

VMware User Group meeting 26.1.2011 v Brně Registrujte se na setkání VMUG v Brně s přednáškou "Přechod na ESXi" - architektura, správa a nasazení ESXi” plán setkání: 17.00    Informace o VMUG a dnešním setkání 17.20    První část přednášky 18.30    přestávka na občerstvení 19.00    druhá část přednášky 20.00    diskuze 21.00    ukončení a přesun na diskuzi do restaurace "U Měděné pánve"   Místo setkání:           Školící středisko PC-DIR, Mlýnská 70, 602 00 Brno   odkaz na mapu: http://www.mapy.cz/#st=s@sss=1@ssq=id%3Apremise%20153978 Doprava: Od Hlavního nádraží tramvají číslo 8, 10, nebo 13 na zastávku Masná, nebo autobusem zastávka Hladíkova.   Registrační formulář: https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGNXaWstekplZDBwTHRiX0VuMGs0RWc6MQ zaregistrujte se pro zjištění...

Read More »

K vánočním dárkům tento rok VMware přidává produkt Alive VM. Při nákupu produktů VMware vSphere od 23. listopadu 2010 do 3. března 2011 získáte 50 licencí Alive VM s roční basic podporou.

Promo akci není možné uplatnit na nákup Essentials řady produktů.

 

Alive VM = pohled na výkon a stav virtuálního prostředí

VMware Alive VM is a uniquely designed product that enables the VM administrator to have a comprehensive view of the overall performance of their complete vSphere environment. Indicators of health, workload and capacity Heat maps to easily locate trouble areas Mapping of virtual machines to host to cluster and datacenter to get to root cause analysis Trending and analytics for quick and effective problem solving

 

odkazy:http://www.alivevm.com/

http://www.vmware.com/landing_pages/vsphere-promotion/alive_vm_faqs.html

VMware sneaks out free Alive VM virtualization...

Read More »


  
Copyright 2005-2013 by PetrB