19. listopadu 2019
Reklama
 
     
Uživatelé online
Členství Členství:
Poslední nový uživatel Poslední: brotherprinter
Dnes noví Dnes noví: 0
Včera noví Včera noví: 1
Počet uživatelů Souhrn: 1597

Lidé online Lidé online:
Návštěvníci Návštěvníci: 0
Členové Členové: 0
Celkem Celkem: 0

 
     
Virtualizace
Jakou verzi VMware vSphere používáte ?Jaký typ virtualizace používáte ?
Podat průzkum  Zobrazit výsledky
 
 
Otázka na obsah portálu
1. Jaký obsah portálu o Windows vás zajímá ?

Novinky o Windows (8) 53%
Odborné články (6) 40%
Recenze produktů (0) 0%
Rozhovory s osobnostmi (1) 7%

2. Používáte službu WSUS pro aktualizace v síti?

Ano, používám (24) 59%
Ne, nepoužívám (10) 24%
Tuto službu neznám (7) 17%

3. Jaký typ SBS serveru používáte ?

Small Business Server 4.5 (4) 7%
Small Business Server 2000 (4) 7%
Small Business Server 2003 Standard Edition (26) 46%
Small Business Server 2003 Premium Edition (22) 39%

 
 
Blog
Author: Petr Buchmaier Created: 3.12.2006 12:12
Windowsportál.cz - Server pro správce Windows a virtualizaci - Blog

Chcete držet krok s moderními technologiemi, ale nemáte v průběhu roku dostatek času se věnovat žhavým novinkám? Připravili jsme pro vás dvoudenní bezplatnou konferenci WUG Days 2019, na které vystoupí přední čeští odborníci na technologie společnosti Microsoft a na 48 odborných prakticky orientovaných přednáškách vás seznámí, jak s novinkami pro administrátory i vývojáře, tak s best-practices spojenými s aktuálně používanými technologiemi.

Datum a místo konání: od 14. 9. 2019 08:00 do 15. 9. 2019 18:00 pobočka:  Brno místo konání: Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, Technická 12, Brno   odkaz na program a registraci https://www.wug.cz/brno/akce/1100-WUG-Days-2019 powered by metaPost

Read More »

VMware User Group je komunitní setkání profesionálů zabývajících se virtualizací na platformě VMware. Toto setkání je pořádáno ZDARMA ve čtvrtek 4. 12. 2014 v prostorách společnosti ICT Pro v Brně.

Tématem nejbližšího setkání (4.12.2014 v 17:00) bude používání PowerShell CLI (PowerCLI) při konfiguraci VMware vSphere včetně praktické ukázky. V případě zájmu prosím použijte standardní přihlášku na školení, nebo se registrujte prostřednictvím e-mailové adresy vmwug@ictpro.cz

Téma setkání: VMware vSphere 5.5 a PowerCLI Místo setkání:  ICT Pro s.r.o., Sochorova 38, Brno-Žabovřesky Přednášející: Petr Buchmaier Obsah setkání: 17.00 Informace o VMUG a dnešním setkání 17.20 První část přednášky 18.30 přestávka na občerstvení 19.00 druhá část přednášky 20.00 diskuze 21.00 ukončení Odkaz na mapu: Mapy.cz...

Read More »

Již před dlouhou dobou jsem uvažoval o přesunu obsahu ohledně virtualizace na nový web.

Právě tento týden jsem začal s postupným přechodem na tento nový web a v budoucnu budou nové informace o virtualizaci na nové adrese www.virtuals.cz

Chtěl bych zde zavést nové rubriky s popisem základů konfigurace, návody how-to, recenze atd.

Budou zde také odkazy na školení ohledně virtualizace a konzultací.

 

www.virtuals.cz  

K dispozici je také RSS kanál http://www.virtuals.cz/feed/

powered by metaPost

Read More »

Včera byly vydány patche pro řešení problému bash #shellshock pro VMware systémy. ESXi touto chybou není postižen, protože se používá busybox místo shell. Update pro ESX servery 4.0 a 4.1 se nabízejí na update repozitory a můžete proto použít Update Manager. VMware Data recovery musíte nahrát znovu celou appliance a připojit záložní disky. vSphere Replication lze updatovat přímo z web rozhraní.

Provedl jsem dnes update vCenter appliance, několika vSphere Replication Appliance a jeden VMware Data Recovery bez problémů.

 

Popis řešení pro všechny VMware produkty popisuje článek VMware product updates address critical Bash security vulnerabilities  VMSA-2014-0010.2

 

Update pro vCenter server appliance

VMware vCenter Server Appliance 5.0 U3b – downloadrelease notes...

Read More »

Od února 2014 firma HP neumožní stahování Firmware (BIOS) pro servery, pro které nemáte zaplacenou podporu.

Původně jsme psal firma HP ukončila, ale zatím stahovat jde, takže zkontrolujte všechny servery a udělejte si mirror potřebných souborů.

 

Firmware Update Access for HP ProLiant Servers

Access to firmware updates and Service Pack for ProLiant (SPP) for HP ProLiant Servers requires product entitlement when accessed through the HP Support Center (HPSC) support portal.

To download firmware updates or SPP on these products, customers must be entitled to do so with an active contractual support agreement, HP Care Pack service, or warranty for the specific product being updated and linked to their HP Support Center User ID.

 

image

...

Read More »

Jaké jsou limity VMware vSphere Web klienta ? neni podporován na LinuxuHlavní důvod pro multiplatformní vSphere Web klient, byla podpora Linuxu s Adobe Flash. Nyní tomu tak už není i podle release notes. Stejně potřebujete instalovat pluginy pro konzoli a ovládání dalších funkcí.

Zdroj:  http://vinfrastructure.it/2014/02/vmware-vsphere-web-client-limits/http://www.mikelaverick.com/2013/12/vmug-questions-web-client-vs-vsphere-client-functionality/

Hlasování o typu používaného klienta http://gabrielchapman.com/?p=1231

 

 

Princip privátních VLAN, včetně krátkého videaPrivate VLAN (PVLAN) on vNetwork Distributed Switch - Concept Overview (1010691)

 

 

Jak fungují snapshoty ve VMware ESXi, opět s videem a prezentacíUnderstanding virtual machine snapshots in VMware ESXi and ESX (1015180)

...

Read More »

Pokud se zabýváte virtualizací určitě jste narazili na problém s virtualizací AD služeb. Microsoft to nedoporučoval a ohledně problémů vyšlo několik článků. Problémy mohou nastat zejména při vytváření snapshotů, suspendování, clonování, recovery, synchronizaci času, konverzi atd.

Předchozí verze Windows také měli omezenou podporu pro virtualizaci AD služeb.

Postupně vznikalo několik textů ohledně řešení problémů ve VMware KB.

 

Virtualizing existing domain controllers in VMware vCenter Converter (KB1006996) Using snapshot (or virtual disk backed up by adding REDO log) on virtual machines running Microsoft Windows Server 2003 which includes an Active Directory Domain Controller (KB1000171) Synchronizing ESXi/ESX time with a Microsoft Domain Controller (KB1035833)  

Výsledkem je shrnutí do příručky “Virtualizing Active Directory Domain Services On VMware vSphere”.

...

Read More »

Omlouvam se ale dnesni setkani bude odlozeno

 

Téma: Novinky ve VMware vSphere 5.5 a postup upgrade

Obsah: Představení novinek ve verzi VMware vSphere 5.5. a postup upgrade s ukázkou
 
Konání ve školícím centru ICTPRO ( www.ictpro.cz ) Sochorova 38, 616 00 Brno

 

17.00 Informace o VMUG a dnešním setkání
17.20 První část přednášky
18.30 přestávka na občerstvení
19.00 druhá část přednášky
20.00 diskuze
21.00 ukončení

powered by metaPost

Na konferenci VMworld v srpnu byla oznámena nová verze VMware vSphere 5.5 a dnes byla tato verze uvolněna ke stažení.

 

Adresa ke stažení VMware vSphere a komponent

Dokumentace je potom k dispozici v několika formátech

 

K dispozici jsou i nové verze dalších produktů

vSphere Replication 5.5 vSphere Data Protection 5.5.1 vCenter Orchestrator Appliance 5.5.0 vCloud Networking and Security 5.5.0 vCenter Operations Manager Foundation 5.7.2 vSphere Big Data Extensions 1.0 vSphere App HA 1.0.,0 Cisco Nexus 1000V Virtual Ethernet Modules for vSphere 5.5.0 Co je nového si můžete přečíst v následujících dokumentech. Připravuji popis novinek a jejich použití.

Novinky na jedné stráncehttp://blogs.vmware.com/vsphere/files/2013/09/vSphere-5.5-Quick-Reference-0.5.pdf

...

Read More »

I tento rok se koná konference Virtualization Forum 2013.

Program opět bude probíhat v hlavním sále a několika prezentačních sálech.

Program konference: http://arrowecsevents.cz/vf2013/program.php

 

Konference Virtualization Forum 2013 se uskuteční 9. října 2013 v Clarion Congress Hotelu v Praze.   Účast na konferenci je pro pozvané bezplatná, zaregistrovat se můžete zde.   Další informace na stránkách konference http://arrowecsevents.cz/vf2013/ powered by metaPost

Read More »

 
     
Aktuální články
Články

Článek z časopisu Connect! o tom co je to WUG

První otázka je jednoduchá. Co je to vlastně WUG a čím se zabývá ?

WUG je zkratka z Windows User Group a je to sdružení převážně IT profesionálů a uživatelů systémů Windows. Toto sdružení je dobrovolná iniciativa lidí, kteří pracují s Microsoft produkty nebo je správa těchto produktů živí a mají zájem si s ostatními vyměňovat informace, řešit problémy, setkávat se, diskutovat atd. V současné době organizujeme odborné přednášky s oblasti Windows a jejich správy a setkání zájemců o platformu Windows.

  Číst dále...

Bezpečnost, Články, Windows Server

Data lze chránit různým způsobem, od úplného vypnutí počítače až po benevolentní nechráněný přístup. Ten kdo chce mít svá data opravdu v bezpečí pak hledá cestu, jak s daty mohl pracovat, ale současně také chránit, aby se k jeho datům nikdo nepovolaný nedostal. Existují různé úrovně ochrany a jednou z nich je elektronický trezor nebo pevnost, ve které jsou všechna data chráněna a pouze majitel klíče se k datům může dostat. Podobné chování nabízí i produkt SafeGuard Easy.

 

Produkt SafeGuard Easy je systémem, který používá metodu šifrování celého disku, takže všechna data včetně systému jsou chráněna. Tento produkt patří do celé rodiny bezpečnostních produktů firmy UTIMACO, které řeší různé úrovně bezpečnosti dat uživatelů. Jsou zde produkty pro základní použití k šifrování jednotlivých souborů a jejich zasílání elektronickou poštou, dále řešení pro virtuální šifrované disky, šifrování celých disků až po souborové šifrování na stanicích a síti s centrální správou.

  Číst dále...


Novinky

Na web jsme převedl články ze svého blogu, prví tři příspěvky se zobrazují na záčátku stránky, další můžete vidět v samostatné stránce z horního menu "Blog".

Pokud chcete mít přehled co se na blogu děje je k dispozici RSS odkaz.

Zapracoval jsem nové akce na leden a budu také pracovat na sekci download abych mohl nabídnout věci, které se mohou k SBS hodit. V několika adresářích se mi již přes měsíc hromadí nápady na zpracování, takže se máte na co těšit. V posledním hektickém čtvrtroce se toho událo víc, takže se nebojte změna bude tady. 

  

SBS2003, SBSUG

 

Pro podporu SBS bych chtěl založit odbornou sekci ve WUG zaměřenou na Small Business Server. Založena byla emailova konference na Pandore  s adresou http://pandora.idnes.cz/conference/windows-sbs/ . Připravuje se také sekce na tomto serveru, která bude upozorňovat na zajímavé akce, které se SBS týkají.

Kromě toho se připravuji informace o SBS ve formě bulletinu a CD s utilitami pro správce malých sítí.

 
  

Bezpečnost

Na webu firmy Microsoft se v minulých dnech objevila ke stažení beta verze serveru ISA Server 2006. Více informací na stránkách http://www.microsoft.com/isaserver/2006/default.mspx

Můžete si stáhnout verzi Standard i Enterprise, k dispozici je i dokumentace. Můžete si udělat náhled kterým směrem se technologie Microsoft firewallu bude ubírat.

Pro zájemce o bezpečné nastavení systémů jsou k dispozici manuály podle kterých byl nastavován Windows Server 2003, Windows Server 2003 Certificate Server a Windows XP při hodnocení dle Common Criteria.
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/windowsserver2003/ccc/default.mspx

  

Akce

Opět se uskuteční TechNet konference, kde se můžeme potkat. Konference se uskuteční v těchto termínech.

  • Praha, 23. 3. 2006
  • Bratislava, 15. 3. 2006
  • Košice, 14. 3. 2006

Témata konference

  • Windows Vista – ukázky a celkový přehled
  • Windows Vista – security (nový model řešení bezpečnosti)
  • Windows Server 2003 R2
  • SQL Server 2005
  • Exchange Server SP2

Přesný program bude uveřejněn koncem února. Další informace naleznete na stránkách konference TechNet.

  

Windows Office

Potřebujete mít přehled ve vašich kontaktech a efektivně využívat možností práce se zákazníky ? Propojení všech záznamů k danému obchodnímu případu, nebo zákazníkovi vám umožní rozšíření pro Outlook, nyní i se sdílením dat a podporou pro přenosné PC.

Většina uživatelů, kteří používají Outlook narazila na problém jak efektivně využívat osobní a firemní kontakty, jak tyto kontakty napojit na dokumenty, jak propojit všechny informace k danému zákazníkovi do jednoho celku. Řešením může být systém CRM, ale ten může být v některých případech příliš složitý a drahý a pro malé a střední firmy těžko využitelný. V kancelářských aplikacích Microsoft Office 2003 se proto nabízí řešení funkční řešení právě pro tyto potřeby. V řadách sady Microsoft Office 2003 Small Business a Professional je obsažen doplněk Business Contact Manager, který umožňuje informace ukládat do databáze a podstatně rozšiřuje možnosti práce s kontakty.

  Číst dále...

Windows Server

Každý správce Windows se setkal se situací, kdy potřeboval konzultovat s kolegou nastavení, ale po telefonu nebylo možné přesně popsat všechny nastavení. V systému Windows 2003 server je nyní nová možnost sdílet terminálové připojení s kolegou.

Windows Small Business Server 2003, nebo Windows Server 2003 umožňují připojit pomocí Terminal services až tři sezení. Jednou je konzole serveru a dvě pro dálkovou správu. Sdílení sezení potom znamená že dva uživatelé mohou sdílet vstup z klávesnice a myši s obrazovkou.

  Číst dále...

SBS2003

Průvodce přidáním uživatele je v SBS2003 jediná doporučovaná volba jak správně přidávat uživatele. Průvodce přidáním uživatele může sloužit k přidání jednoho nebo více uživatelů.

Průvodce vytvoří uživatelský účet (založí uživatele v AD v OU ....), poštovní schránku na serveru Exchange, domovskou složku pro dokumenty, přidá uživatele do odpovídajících skupin zabezpečení, přidá uživatele do distribučních skupin atd.

  Číst dále...

SBS2003
Pokud používáte pro spojení s obchodními partnery fax můžete si konfigurovat na SBS serveru faxový server pro příjem a odesílání faxů. Na stanicích je potom fax definován jako tiskárna, do které můžete zasílat tiskové úlohy. Jednoduchý průvodce konfigurace faxu vás provede nastavením.   Číst dále...

Strana 1 z 2First   Previous   [1]  2  Next   Last   

  Sesbírat  
     
Copyright 2005-2013 by PetrB